Kmenový útočník Slovácka, jednadvacetiletý Peter Sládek, odešel na hostování do rodné Myjavy. S odstupem času tohoto rozhodnutí určitě nelituje. V dresu Spartaku prožil pohádkovou sezonu. Jeho klub postoupil poprvé v historii do druhé nejvyšší slovenské soutěže a vytáhlý blonďák se stal s devatenácti góly nejlepším střelcem mužstva. Okolo Sládka, který má ve Slovácku ještě rok platnou smlouvu, údajně mlsně krouží ambiciózní Senica, Košice i Hoftychova Trnava. Je s podivem, že na pondělním srazu Soukupových svěřenců před novou prvoligovou sezonou chyběl.

Proč jste nenastoupil letní přípravu v dresu Slovácka? Uvidíme vás na podzim v Uherském Hradišti?
O mém další působení se pořád jedná, ale Slovácko to s největší pravděpodobností nebude. Pořád jsem jeho hráčem, ale momentálně se jedná o mém odchodu.

Vy sám už nemáte zájem hrát za Slovácko?
Uff, tato otázka mě překvapila. Řeknu to asi takto. Dva roky jsem byl ochotný hrát na Slovácku za každou cenu a dvakrát mě poslali na hostování. Ani teď, když se mi sezona mimořádně vydařila a dal jsem devatenáct gólů a na dalších třináct přihrál, neprojevilo Slovácko nějaký extra zájem, abych se vrátil. V této chvíli to vypadá, že moje cesta půjde asi jiným směrem.

Co rozhodlo o tom, že vaše fotbalové ambice míří jinam než do Uherského Hradiště?
Nechci tady plakat, ani si stěžovat, ale u nás na Myjavě se ke mně chovají velmi dobře a seriózně, přitom nejsem jejich hráč. Na Slovácku jsem takový pocit neměl. Přesto na něj nedám dopustit. Miluji ten kraj, ty lidi, možná se tam jednou vrátím. Ale já potřebuji hrát a mít oporu v trenérovi. Nechci, aby to vyznělo, že kydám na klub hnůj, strašně mu fandím a vždycky se do Hradiště rád vracím.

U trenéra Soukupa jste necítil důvěru?
Před rokem jsem se vrátil z hostování z Vítkovic. V přípravě jsem odehrál jenom poločas proti Trenčínu. Nerad se chválím, ale tady si troufnu říct, že jsem byl z těch lepších hráčů. Na další zápas do Ružomberka už mě pan Soukup ani nevzal. Strašně mě to mrzelo, ale trenér věřil jiným, už tehdy jsem vycítil, že ve Slovácku nezůstanu.

Mluvil jste během jara s trenérem Slovácka Miroslavem Soukupem?
Ne. Trenér Slovácka byl na našem zápase asi před měsícem, bavil se jenom s funkcionáři Myjavy.

Ve hře je tedy přestup ze Slovácka na Myjavu?
V současné době je ve hře víc týmů, ale já se vůbec nebráním na Myjavě zůstat. Všechno tu šlape, jak má. V klubu jsou seriózní lidi, kteří mají zájem, abych tu zůstal.

Ještě se vraťme k uplynulé sezoně. Odehrál jste v dresu Myjavy všechny mistrovské zápasy?
Jeden jsem nehrál, bylo to kvůli žlutým kartám.

A stal jste se nejlepším střelcem mužstva…
To bychom byli moc dobří, kdyby dal někdo ještě víc gólů (směje se). Musím říct, že góly jsou zásluhou celého mančaftu, ale na většinu branek mi přihrával Michal Dian. Výborný fotbalista, v Česku hrával za Bohemku a Čáslav.

Jak jste dopadl mezi střelci v celé soutěži? Na internetových stránkách Spartaku Myjava se toho moc dozvědět nedá…
Všechny stránky nejsou tak dobré, jako má Slovácko (znovu smích). Nijak jsem to nezjišťoval, protože mě to ani nezajímá, ale myslím, že bývalý ligový hráč Martin Fabuš dal víc gólů.

Na jakém postu jste nastupoval?
Hrával jsem pravou zálohu.

Z postu pravého záložníka jste dal devatenáct branek? Kolik gólů dali útočníci?
My jsme hráli systémem 4–5–1 a z krajů zálohy jsme dost útočili. Myslím, že náš nejlepší útočník dal jedenáct gólů.

V souvislosti s vámi se mluví o zájmu Košic, Trnavy a Senice. Můžete to potvrdit?
Je to pravda. Trnava se ozvala už v zimě, měl jsem s mužstvem odletět na soustředění do Turecka, ale nechtěl jsem z Myjavy odejít. Měli jsme našlápnuto na postup a já jsem nechtěl jít pryč a nechat kluky ve štychu. Košice budují nový mančaft a zájem trvá. Do Senice to mám z domu asi dvacet kilometrů a nějaká jednání už proběhla, ale já se nikam silou netlačím. Pro mě je v první řadě důležitý zájem a důvěra trenéra. Potřebuji hlavně pravidelně hrávat.

Kdy o vás bude definitivně jasno? V jakém dresu vás uvidíme v příští sezoně?
Doufám, že v nejbližších dnech. Přípravu začnu pravděpodobně s Myjavou. Moc mě ale pustit nechtějí, protože už jim odešlo asi pět hráčů.

Očima trenéra
„Sládka jsme sledovali, dokonce jsme viděli jeho poslední zápas v letošní sezoně. Zvažovali jsme možnost, že by se vrátil zpátky, nakonec jsme se ale rozhodli jinak. Myjava projevila zájem ho koupit a jednáme s ní. Že by o něj měly zájem špičkové slovenské kluby, o tom nevím. Předpokládám, že pokud by ho chtěly, tak by se nám už ozvaly. A to se zatím nestalo.“ Miroslav Soukup, trenér a sportovní ředitel 1. FC Slovácko

Čtěte také: Slovácko začalo přípravu i s Egypťanem

STANISLAV DUFKA