Přání se pochopitelně nesplnilo samo, za vším vězí spousta práce a neskutečné množství hodin, které Klimková tráví společně s dalšími trenéry děvčat na hřištích a v tělocvičnách.

„Já jsem maximálně spokojená s tím, jak se nám rozjely naše nejmenší holky. Když se jdu podívat na přípravečku a mladší žákyně, tak z toho mám opravdu dobrý pocit – funguje to,“ pochvaluje si Klimková.

Žákyně Slovácka vyhrály nedávno halový turnaj v Hodoníně, kde nemohla trenérka žen chybět a podělila se o své dojmy z tohoto mezinárodního klání.
„Když jsem viděla, jak si holky nahrávají, snaží se a zakončí to třeba gólem, ze kterého mají obrovskou radost, tak mám slzu v oku. To je to, proč to vlastně dělám. Když se mě někdo zeptá, jak hodnotím tuto sezonu, tak mám nejlepší pocit z toho, jak fungují žákyně a přípravka.“

O budoucnost ženského fotbalu se v našem regionu podle šéftrenérky všech děvčat nemusíme vůbec obávat.

„Když se podívám zpátky, tak před časem jsme měli jen jedno mužstvo žen. Náhodně k nám přicházely holky, které končily u žáků. Někdy jedna, někdy dvě a někdy také nikdo. Dneska si ty fotbalistky vychováváme sami a to je obrovský rozdíl. Já mám všechny hráčky pod kontrolou. Mají kvalitní trenéry a jsou tam výjimečně talentované fotbalistky. Jestli půjdeme stejným směrem, tak za pár let budeme Spartě hodně šlapat na paty,“ domnívá se Klimková.

Stanislav Dufka