SPARTA PRAHA – 1. FC SLOVÁCKO 4:0 (0:0)

Na rozdíl od kamerunského hrdiny byl jednoznačným smolařem zápasu útočník Slovácka Libor Došek, který jen v první půli mohl zaznamenat hattrick. „Dvě z těch šancí byly tutovky, které by se měly dávat," sypal si popel na hlavu zkušený útočník. Nejblíže ke gólu byl ve 29. minutě, kdy po Volešákově centru orazítkoval břevno Vaclíkovy brány. Gólman Sparty pak měl obrovské štěstí, že z pokračující akce Hlúpik netrefil odkrytou branku.

Slovácko v první půli vysunutým presinkem účinně narušovalo rozehrávku Sparty, která se vůbec nemohla dostat do tempa. Největší příležitost tak domácím musel připravit jejich soupeř. Reinberk nepřesnou rozehrávkou vysunul do sóla Kadlece, kterého ale fantasticky vychytal Melichárek.

Těsně před odchodem do kabin měl na noze gól kdo jiný než Došek, jenže jeho pravačka mířila těsně nad. „S jeho zkušenostmi by měl Libor aspoň jednu z takových šancí dát," posteskl si trenér hostí Svatopluk Habanec.

V kabině Sparty muselo být o přestávce pořádně dusno, do druhého poločasu totiž vyběhli domácí s o poznání větším nasazením a chutí. Zlom v utkání ale přišel až s příchodem Lea Kweukeho.

„Slovácko hrálo organizovaně v defenzivě, nebylo snadné se tam dostat. Až pak jsme ho dokázali zlomit," oddechl si sparťanský kouč Vítězslav Lavička.

Ten měl při střídání neskutečně šťastnou ruku. Kweuke asistoval u všech branek, razítko na výsledek pak dal při své premiéře v rudém dresu Roman Bednář. „Jsme samozřejmě rádi, že máme možnost poslat na hřiště kvalitní hráče," usmíval se domácí lodivod.

Modrobílí se po nadějném rozjezdu sesypali a nakonec si odvezli čtyřgólový debakl. „Nebudeme se z toho bortit, z chyb se ale musíme poučit. Měli jsme velké příležitosti, ale bohužel jsme je neproměnili. Jeli jsme sem sice bodovat, my ale musíme získávat body hlavně v jiných zápasech," snažil se Svatopluk Habanec hodit krutou porážku za hlavu.

Šanci na reparát budou mít jeho svěřenci příští pondělí, kdy v domácím prostředí změří síly ve veledůležitém utkání s pražskou Duklou.

Branky: 67. Zápotočný, 74. a 77. Kadlec, 81. Bednář. Rozhodčí: Příhoda – Wilczek, Jiřík. ŽK: Vácha – Trousil, Mezlík. Diváci: 4566.

Sparta: Vaclík – Zápotočný, Holek, Švejdík, Hybš – Přikryl (63. Kweuke), Matějovský, Vácha, Krejčí (83. Jánoš) – Kadlec – Lafata (80. Bednář). Trenér: V. Lavička.

Slovácko: Melichárek – Kuncl, Trousil, Mezlík (79. Kovář), Reinberk – Hlúpik, Valenta (73. Trávník), Hofmann, Volešák, Kerbr – Došek. Trenér: S. Habanec.