„Jednoznačným cílem je postup," nic jiného brát nemůžeme," hlásí před duelem kouč modrobílých.

Ten si však moc dobře uvědomuje, že jeho mužstvo nečeká nic jednoduchého, Pardubice patří ke špici Fotbalové národní ligy. „To mužstvo dobře znám ještě z mého působení v Ústí nad Labem. Kádr se jim za poslední tři roky změnil jen minimálně, jsou konsolidovaní, sehraním, v tom je jejich síla," varuje Svatopluk Habanec.

Jedním dechem dodává, že podcenění v žádném případě nehrozí. „Na ten zápas se připravujeme velice zodpovědně, dá se přirovnat k přípravě a ligová utkání. Viděl jsem několik zápasů Pardubic, máme z čeho čerpat," říká trenér mužstva z Uherského Hradiště, který na hřiště pošle takřka ideální sestavu. Chybět bude pouze potrestaný Jan Trousil, kterému se umaže druhá polovina disciplinárního trestu, a rekonvalescenti Martin Kuncl a Libor Došek. Ten bude připravený až na Baník, už teď bude na lavičce nachystaný Jakub Petr.

„Nasadíme co nejlepší, co máme. Chceme v Pardubicích uspět, abychom se pak mohli v klidu soustředit na důležité ligové utkání s Baníkem," uzavřel Svatopluk Habanec.

Utkání se na pardubickém stadionu Pod vinicí hraje ve středu v 16.30 hodin.

Předpokládaná sestava Slovácka: Melichárek – Reinberk, Mezlík, Košút, Kubáň – Volešák, Valenta, Daníček, Havlík, Kerbr – Ondřejka.