FK SENICA – 1. FC SLOVÁCKO (0:0)

„Náš pohyb nebyl optimální a výkon nedosahoval takových kvalit jako v předchozích duelech," uznal trenér Moravanů Svatopluk Habanec.

Ten se přitom nechtěl vymlouvat na to, že mužstvo nastoupilo do zápasu hned po soustředění ve Velkých Bílovicích. Na druhou stranu připustil, že dosavadní třítýdenní příprava nechala na týmu stopy.

„Nějaká únava v nohách a hlavách bude, z toho pramenilo i přehršle našich chyb. Kdybychom se cítili fantasticky, něco by z hlediska zátěže nebylo v pořádku," poznamenal.

Slovácko v Senici sice více drželo míč, ale nebylo nebezpečné. Potěšilo tak jen některými povedenými kombinacemi.

„Určité vyšly, ale více jich bylo spíše pokažených. Nedali jsme gól ani z dvou tutovek Diviše, to ukazovalo, že jsme neměli kvalitu v zakončení," objektivně uvedl 45letý kouč. Pozitivně tak mohl hodnotit alespoň výkon střídajícího levého záložníka Civiče.

„Prezentoval se zajímavými centry a ve druhé půli rozpohyboval hru. Jeho pohyb byl odlišný od ostatních," všiml si.

Naopak jej nazlobila rozhodující branka Senice v 54. minutě, kterou vstřelil Hlohovský. „Náš nácvik má momentálně jedno pravidlo a to bylo porušené. S jednou individuální chybou nastal řetězec, který se svezl do dvou dalších hráčů," nastínil Habanec.

Jeho svěřenci si po obdrženém gólu už nevytvořili vyloženou příležitost, i proto si v šestém přípravném utkání připsali druhou porážku. 

Branky: 54. Hlohovský. ŽK: Komara – Šumulikoski. Rozhodčí: Černek – Španka, Otrubčák.

Senica: Šulla – Pavlík, Komara (61. Krč), Kontár, Dolný (70. Musona), Hlohovský, Kalabiška, Pillár, Hušek, Čunta, Kosorin. Trenér: E. Pagáč.

Slovácko: Daněk – Kuncl (64. Kuncl), Košút (61. Rada), Hofmann (61. Simerský), Reinberk – Diviš (61. Kerbr), Havlík (74. Sadílek), Šumulikoski (46. Daníček), Valenta, Hlúpik – Kovář (46. Civič). Trenér: S. Habanec.