Na soustředění ve Slovinsku se svěřenci trenéra Stanislava Levého vedle již dříve avizovaného Dinama Záhřeb utkají i se slavným italským klubem AS Řím a vedení hradišťského klubu připravilo pro věrné fanoušky na tento duel zájezd zdarma.

Čtveřici soupeřů doplnily kyperský Aris Limassol a turecký Karabükspor.

„Jsou to všechno velice silní soupeři, kteří nás před ligou pořádně prověří,“ nechal se slyšet Stanislav Levý.

Ten před pátečním odjezdem na herní soustředění musí trenér řešit velkou nepříjemnost, s týmem totiž neodcestuje kapitán Veliče Šumulikoski, který má problémy s třísly. Do Slovinska by se ale měl vydat později.

„Chceme ho tady nechat pod lékařským dozorem, potíže by měly během několika dnů odeznít, takže začátkem příštího týdne by se k nám mohl připojit. Je to pro nás nesmírně důležitý hráč, takže nechceme nic podcenit ani uspěchat,“ řekl zkušený kouč na „Šumiho“ adresu.

Josef Divíšek.
Josef Divíšek: Jsem na Slovácku nadšený, obrovsky mě překvapilo prostředí

Na soustředění se vůbec nepodívá dvojice Chyla a Ťok. Oba měli v přípravě zdravotní problémy a na jaře dostanou čas, aby je v B-týmu doléčili a dostali se do bývalé formy. O totéž se bude pokoušet i Biolek, ten ale na hostování ve Frýdku-Místku. 

Zvláštní případ je Francis Koné, se kterým se klub dohodl na ukončení smlouvy.

„Jsem ve Slovácku rok a třikrát se nedokázal vrátit z dovolené včas, to byl hlavní důvod. Tréninková píle u něj byla v pořádku, na jaře nám ale v důležité fázi sezony chyběl. Po zápase s Brnem, kdy byl střídán, měl údajně nějaké zdravotní problémy, nikdo ale nevěděl jaké, protože vyšetření nic neodhalila,“ prozradil Stanislav Levý, co stálo Koného místo v týmu. 

V pátek v 8.30 hodin se tak na cestu na jih vydá zúžený kádr dvaceti hráčů a dva gólmani. Nedaleko rakouských hranic stráví mužstvo více než dva týdny.

„Původně jsme měli odcestovat na soustředění až 13. července, ale naskytla se nám možnost odehrát utkání s Dinamem Záhřeb a AS Řím již v týdnu předtím, a tak jsme se rozhodli, že si pobyt na herním soustředění prodloužíme,“ vysvětlil trenér Slovácka Stanislav Levý.

Vedení klubu připravuje pro držitele permanentek a fanoušky Slovácka možnost odcestovat na zápas s AS Řím speciálním autobusem zcela zdarma.

„Vyjíždět by měl v pátek 14. července půl hodiny po půlnoci. Utkání se hraje od 17 hodin v italském městě Pinzolo – Trentino, které je z Uherského Hradiště vzdáleno více než 850 kilometrů. Návrat je plánován v sobotu kolem osmé hodiny ráno,“ upřesnil mluvčí klubu Marek Jurák.

Zájemci o zájezd na utkání se mohou hlásit na e-mailu info@fcslovacko.cz, kde uvedou jméno, příjmení a telefonický kontakt.

PLÁN SOUSTŘEDĚNÍ

7.-23. července: herní soustředění ve Slovinsku
8. července: NK Dinamo Zagreb – 1.FC Slovácko (17, Murska Sobota)
14. července: AS Řím – 1.FC Slovácko (17, Pinzolo – Trentino, Itálie)
19. července: 1.FC Slovácko – Aris Limassol (čas bude upřesněn)
22. Turecky: 1.FC Slovácko – Karabükspor (čas bude upřesněn)

KDO JEDE DO SLOVINSKA

Brankáři: Daněk, Heča
Obránci: Břečka, Divíšek, Hofmann, Juroška, Prajza, Rada, Reinberk, Šimko.
Záložníci: Daníček, Havlík, Hellebrand, Machalík, Navrátil, Petr, Rezek. Sadílek.
Útočníci: Kubala, Vasiljev, Yu, Zajíc.

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti v červenci 1997.
Seriál Povodně 97´: dny potopy začínají, déšť zalévá hory