Neúspěšné vystoupení završili Volešák a spol. porážkou se Zbrojovkou Brno a s turnajem se tak rozloučili.

„V prvním utkání jsme zdolali Zlín a v následujících třech zápasech jsme prohráli. V těch duelech mi chybělo větší zaujetí pro to, abychom dokázali uspět," nechal se slyšet trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Nutno ovšem podotknout, že zatímco většina týmů o poločase mnohdy vystřídala celou jedenáctku, kouč Slovácko obětoval lepší výsledky nabírání fyzické kondice.

„Chtěli jsme, aby mužstvo, které jde do zápasu, odehrálo pokud možno celé utkání. Samozřejmě pokud soupeř v poločase prostřídá, tak se to na hře projeví. Ale chtěli jsme to tak v těchto zápasech zimní ligy dodržet," vysvětlil Habanec, kterého v pondělí čeká první redukce kádru.

„Je za námi čtrnáct dní hrubé zimní přípravy, ve které jsme měli možnost vyzkoušet hráče a v pondělí některým z nich oznámíme, že se budou připravovat s B-mužstvem nebo jiným týmem. V první fázi jsme pracovali s kvantitou a nyní se začneme starat taky o kvalitu," prozradil Habanec, který v zápase s Brnem musel střídat Mariána Kováře.

„Podle posledních zpráv se jedná o výron kotníku, takže Mariána čekají dva až tři týdny klidu," dodal trenér Slovácka.

Slovácko – Zbrojovka Brno 0:2 (0:0)

Do utkání vstoupilo Slovácko aktivně a ve 4. minutě se do zakončení dostal Roman Haša. Technická střela z jeho kopačky, však skončila vedle tyče.

V následujících minutách se hrál aktivní fotbal, ale vážnější šanci diváci neviděli.

Až ve 24. minutě musel zasahovat Heča, který vytáhl na rohový kop střelu Zavadila.

Deset minut před přestávkou se podobná situace opakovala na druhé straně, kde Hašu vychytal gólman Zbrojovky. O tři minuty později mířil nepřesně i Jan Lukáš, kterému střela nesedla podle jeho představ. Těsně před poločasem tak mohla trestat Zbrojovka, ale naštěstí pro Slovácko byl ve 41. minutě Heča připraven a Mezlíkovu dělovku reflexivně vyrazil.

O přestávce provedla Zbrojovka pět změn v sestavě, což se projevilo na zvýšené aktivitě domácího celku. Diváci se dočkali první branky 61. minutě, když Buchta tvrdou střelou prostřelil Heču – 1:0.

Čerstvý domácí tým, hýřil na hřišti aktivitou a vypracovával si další šance. Slovácko sice pozorně bránilo, ale v 85. minutě přeci jen podruhé inkasovalo, když se nadvakrát prosadil Přerovský.

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Břečka, Hofmann, Kerbr, Daníček, Volešák, Kovář (31. Holek) – Haša, Lukáš (45. Valenta). (ms)