„Jsem přesvědčený, že postoupíme,“ hlásí do světa sebevědomě trenér Slovácka Jiří Dekař. „Vážně věřím, že Jihlava Opavu porazí. Ti kluci určitě nic nevypustí. Liga už skončila, a ten zápas bude hodně sledovaný. Přijede se tam podívat spousta trenérů, všichni budou hrát o své budoucí angažmá,“ myslí si Dekař, pro něhož je povzbuzením i jarní domácí bilance týmu z Vysočiny, který ze sedmi utkání šest vyhrál a jednou remizoval. „Hodně bych si přál, aby v tom pokračovali,“ usmál se šibalsky hradišťský kouč.

Aby ovšem případný úspěch Jihlavy byl Slovácku něco platný, musí před domácími fanoušky bezpodmínečně zdolat Příbram. „Tady už nemůžeme taktizovat, prostě musíme vyhrát,“ říká Jiří Dekař, podle kterého hodně napoví první gól. „Když jej dáme, soupeř, kterému jde také o hodně, bude muset otevřít hru, což by mohla být voda na náš mlýn.“ V zápasech pod novým trenérem se Slovácku střelecky daří, ve třech duelech zaznamenalo šest gólů, takže ani výhra o tři branky nemusí být utopií. V takovém případě by stačilo, kdyby Jihlava s Opavou remizovala.

Přestože větší pozornost bude dnes odpoledne soustředěna na útok, základem úspěchu bude pevná defenziva. Právě individuálními chybami si totiž Slovácko prohrálo zápas Fulneku. „Těch chyb bylo až moc, to by se nemělo stávat. Příbram má navíc šikovného útočníka Huňu a také nebezpečné standardky,“ upozorňuje Dekař.

Ten stále ještě váhá, zda nevalné výkony ve Fulneku budou někoho z hráčů stát místo v základní sestavě. Nejistou pozici má především gólman Bolek. „Jsem u mužstva jen pár dnů, takže se poradím s trenérem brankářů. Ale nakonec se rozhodnu sám. Uvidíme,“ nechce hradišťský trenér nic naznačit.
Všechny duely závěrečného kola II. ligy se hrají ve stejný čas. Budou ve Slovácku pozorně sledovat, co se děje v Jihlavě? „Moc bych nechtěl, aby to kluci na hřišti věděli. Jen by je to mohlo rozhodit,“ říká Dekař s vědomím, že se to k hráčům z tribun stejně nejspíš dostane. „My na lavičce to samozřejmě budeme sledovat pečlivě, abychom podle toho mohli patřičně reagovat,“ dodává.

Že už postup nemají ve svých rukou, mrzí kouče Slovácka nejvíc z důvodu, že nebude vyprodáno.

„Kdybychom vyhráli ve Fulneku, tak asi bude plný dům. I tak ale věřím, že jich přijde aspoň pět tisíc a poženou nás dopředu,“ přeje si Jiří Dekař.
Všichni hráči Slovácka jsou zdravotně v pořádku, a to včetně Šultese, který kvůli zranění ve Fulneku odehrál pouze třináct minut. Chybět tak bude jen Matůš, který viděl čtvrtou žlutou kartu.

Předpokládaná sestava Slovácka: Bolek – Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk – Šultes, Stýskala, Perůtka, Gonda – Chmelíček, Kerbr.

Jak to vidí v Příbrami? Petr Větrovský (marketingový ředitel FK Marila): „Přestože to nemáme ve vlastních rukou, budeme bojovat a stále věříme v náš postup do první ligy. Jsme všichni odhodláni udělat maximum pro to, aby se nám to povedlo, nic nevzdáváme a do poslední minuty zápasu na Slovácku budeme hrát o naději. Pokud by se nám postoupit nepodařilo, postavíme znovu mužstvo a zkusíme to příští rok.“
Co říkají fanoušci?Přestože fotbalisté Slovácka nemají postup ve svých rukou, fanoušci klubu vesměs věří, že dnes večer vypuknou na hradišťském stadionu postupové oslavy.
• Ještě neházejme flintu do žita. Kompletovat se bude až ve čtvrtek večer. A snad se k nám teď štěstíčko obrátí… Musíme věřit… A proto FCS forever. (vlkyn)
• Je to jednoduché.. STAČÍ VYHRÁT páč Jihlava má doma na jaro bilanci 6 - 1 - 0, dala 13 gólů a dostala jeden! Tož budú tak dobří aj ve čtvrtek a je to naše.
(Babu)
• klid hoši, ve čtvrtek vyhrajeme o tři góly a Opavě nepomůže ani ta remíza. Jsem to domluvil s Jarou Starkou, chtěl za to dvě jabloně, tři hrušky a hlavně dvě mladé trnky, aby mohl příští rok pálit slivovicu. (tomrs)
• Jejdaninky co pořád nadáváte nebo chválíte trenéry, když se nechce postupovat, tak s tím neudělá nic žadný trenér. (s-d)
Šance pořád je, Příbram doma udoláme, Jihlava má na jaro výbornou fazonu, hlavně doma, tak věřím, že Slizský FC udělá taky. Hlavně, aby to ježci nevypustili… (Šovkovskij)
• Při návštěvě jihlavského serveru jsem se nemohl zbavit dojmu, že ježci přejí víc Opavě, tedy alespoň co se fanoušků týče. Snad této psychóze nepodlehne i celý klub. Pravdou ale je, že pokud nepostoupíme, neprohráli jsme si to ani ve Fulneku a ani fraška Jihlavy by nebyla největším viníkem. Projeli jsme si to nejvíc doma s Opavou, Jihlavou, Hradcem a HFK. I když se na jaře nedařilo, celek s našimi ambicemi, zázemím a supportem by měl být doma stoprocentní. Nic méně ztraceno to ještě úplně není, věřme a bojujme. Žel musíme věřit, že budou bojovat i jiní … (Moravian) Zdroj: www.fcslovacko.com