A k tomu připočtěte nucené absence v sestavě týmu Miroslava Soukupa, který se bude muset obejít minimálně bez čtyř členů základní sestavy. Zkrátka: pokud by se Slovácku podařilo na Letné vyválčit byť jen bod za remízu, rovnalo by se to malému, možná i velkému zázraku.

SPARTA PRAHA – 1. FC SLOVÁCKO
Středa 5. května od 17.30

Bilance: 15 zápasů – 10 výher, 1 remíza, 4 porážky, skóre 21:12.

Švancara – žlutá! Ondřejka – žlutá! Fujerik – žlutá! Košút – žlutá! Tak nějak vypadal závěr pátečního utkání s Mladou Boleslaví. Někteří fanoušci pískali, věci znalí se však jen usmívali pod vousy. Hned jim bylo jasné, co mariáš rozhodčího Jílka znamená. Pro všechny výše jmenované byla totiž tato žlutá karta čtvrtou v sezoně, což znamená stop na jedno utkání.

Plánované stop. „Byla to součást taktiky,“ přiznal po utkání bezelstně útočník Petr Švancara a trenér Miroslav Soukup to chvíli nato spokojeně potvrdil. Nucenou pauzu si totiž hráči odbudou na Spartě, kde zřejmě nikdo z Hradišťských v úspěch nevěří. Připravení a odpočatí naopak budou na klíčový zápas v boji o záchranu proti Příbrami.

Z tohoto pohledu se zdá být hodně pravděpodobné, že kouč bude v Praze šetřit i další kvintet, kterému trest na žluté karty teprve hrozí. Sedm jich zatím na svém kontě mají Kordula s Kubáněm, tři pak Abrahám, Perůtka a momentálně klíčová postava týmu gólman Filipko.

Na Spartě tak v dresu Slovácka proti hlavnímu aspirantovi na zisk titulu zřejmě vyběhne doslova všechno, co má ruce a nohy. „Nemáme potíže se sestavou,“ tvrdí ovšem Miroslav Soukup. „Máme pořád sedmnáct hráčů, kteří s námi odjedou. Kádr má dvaadvacet hráčů, proto nemůžeme mít problém postavit jedenáct kvalitních hráčů, kteří i se Spartou odehrají dobrý zápas.“

Na Letné předpokládají, Slovácko přijede bránit v jedenácti lidech. „Čeká nás další ze seriálu domácích zápasů, kdy budeme především dobývat očekávanou defenzivu soupeře. Musíme si s tím ale poradit, další ztrátu nemůžeme připustit,“ řekl trenér domácích Jozef Chovanec. Jeho mužstvo totiž v letošní sezoně na domácím stadionu poztrácelo už deset bodů za pět remíz.

Kouč Slovácka ovšem odmítá, že by jeho tým přijel na Spartu pouze betonovat. „To na Letné ani nejde. Kdybychom tak přemýšleli, tak bychom to určitě neuhráli a z něčeho ten gól jistě dostali. Samozřejmě je otázkou, jak se budeme prezentovat a k čemu nás Sparta pustí. Může to dopadnout i tak, že Sparta nás bude tlačit a my se nebudeme dostávat do hry. Ale určitě tam nejedeme s tím, že budeme stát vzadu a odkopávat míče,“ tvrdí Soukup. „Budeme se snažit hrát fotbal a co nejdál od naší branky. Tak, abychom měli šanci dostat se do nějakého brejku, zakončení,“ naznačuje Soukup taktiku, se kterou bude chtít přibrzdit dobře promazané soukolí letenského stroje.

Domácí mají po remíze na ostravských Bazalech osud ve vlastních rukou. „Nemusíme si nic nalhávat, Sparta je jednoznačným favoritem,“ říká Miroslav Soukup, podle kterého je na soupeři vidět, že se mu na jaře daří. „Dokáží získávat body i v těžkých zápasech, což potvrdili i remízou a předvedenou hrou na Baníku. V současné době má Sparta vysokou formu a určitě bude chtít přes nás snadno přejít tak, aby dál zůstala na prvním místě. Určitý respekt z ní samozřejmě máme, ale není to strach. Chceme tam bojovat alespoň o vytoužený bod, který by byl velkým plusem,“ vyslovil tajné přání trenér Slovácka.

Předpokládaná sestava Slovácka: Vašek – Randa, Kuncl, Formánek, Němčický – Svízela, Zelenka, Perůtka, Valenta, Cleber – Nestorovski.