Podle slov ředitele klubu Vladimíra Krejčího jihoamerický útočník sedmé mužstvo tabulky neposílí. „Slovácko ztratilo zájem poté, kdy jsme se nedohodli na podmínkách, které se objevily mimo původní dohodu. Za těchto podmínek nepřijde. Kostaričané úplně nesmyslně vystupňovali své požadavky. Je to jihoamerický styl a pro nás určitá zkušenost. Jednání jsme skončili," oznámil ředitel klubu.

Poněkud odlišná situace je u další možné posily, u nejmenovaného hráče z Ghany. „Ten případ pořád funguje. Hráč, o kterého máme zájem, požádal o vízum. Čekáme, že v nějaké dohledné době by se u nás mohl objevit," prozradil Vladimír Krejčí a nevyloučil ještě další nové tváře. „Určité hráče máme vytipované, aby se za přijatelných podmínek pro klub mohli u nás objevit. Musí se ale sejít všechny podmínky k tomu potřebné, musí se všechny strany domluvit. V tuhle chvíli nic takového není, ale dá se předpokládat, že v průběhu ledna bude ještě dost času, aby se někdo objevil," řekl k možnému posílení kádru ředitel klubu.

V samotném zápase páté mužstvo třetiligové tabulky Slovácko moc neprověřilo. Zhruba po půlhodině hry vedli domácí už o čtyři branky a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. „Presová a kondiční hra se nám dařila prvních pětadvacet minut. V druhé půlce jsme hráli docela složitě, někdy bylo ve hře zbytečně moc doteků a byly tam hluché pasáže. V příštím utkání už rozložíme síly malinko jinak. Chci, aby někteří hráči dostali víc zápasové praxe," díval se kouč Slovácka Svatopluk Habanec k dalšímu přípravnému zápasu. Ten odehraje Slovácko v sobotu 24. 1. na hřišti slovenské Myjavy.

1.FC Slovácko – HS Kroměříž 7:1 (4:0)

1. poločas: Daněk – Galuška, Civič, Šumulikoski, Reinberk –Trávník, Šimko, Mezlík, Havlík, Košút, Došek.
2. poločas: Heča – Reinberk, Rada, Břečka, Šimko - Sadílek, Kerbr, Kalouda, Valenta- Hlúpik, Galuška.

Branky: 11. Galuška, 17. a 31. Došek, 30. Trávník, 48. 77. a 80. z penalty Kerbr – 62. Nevřala