1.FC Slovácko – Volyn Lutsk 1:1 (1:0)

Sedmý celek nejvyšší ukrajinské soutěže prověřil Slovácko ve třetím zápase herního soustředění v Turecku. Úvodní poločas diktovali tempo hry svěřenci trenéra Habance a hrozili hlavně ze standardních situací. Zakončení Doška a Trousila, ale úvodní gól nepřinesl.

„Dařily se nám standartní situace, po kterých jsme soupeře zlobili. Volešák je dobře zahrával a zakončení Doška, Trousila nebo Kerbra bylo pro obranu soupeře hodně nebezpečné," hodnotil standartky trenér Habanec.

Branka přišla minutu až minutu před poločasem. Míč putoval po ose Volešák – Reinberk – Hlúpik. Poslední jmenovaný křížnou střelou překonal ukrajinského gólmana a v přípravě se mohl radovat ze své druhé vstřelené branky – 1:0.

Ve druhém poločase přišlo vyrovnání v 55. minutě, kdy se soupeř dostal do brejku po chybě ve středu hřiště a bylo vyrovnáno –1:1. Po hodině hry vystřídal kouč Slovácka sedm hráčů. Poprvé se na trávník dostal Kordula, kterého trápila během soustředění lehčí viróza.

V poslední půlhodině mohlo Slovácko strhnout vedení na svou stranu. Střídající hráči Marián Kovář a Jiří Skalák své šance ale neproměnili, přesto byl Habanec s částí zápasu spokojený.

„Z hlediska herní disciplíny to bylo nejpovedenějším utkáním a hlavně v prvním poločase jsme byli lepším mužstvem. Po přestávce soupeř po chybě ve středu pole vyrovnal. My jsme následně prostřídali a Volyn si vytvořil několik dalších šancí, ale stejně i my jsme mohli vedení strhnout na svou stranu. S určitou pasáží zápasu jsem byl spokojený, ale nechci to příliš vychvalovat. Ještě je před námi generálka s Olomoucí a musím se přiznat, že dva posty mi trochu zamotaly hlavu," přiznal trenér.

Ve třech zápasech tureckého soustředění se Slovácko radovalo ze vstřelené branky jenom dvakrát. Zvlhlý střelecký prach rozhodně trenéru modrobílých ke klidnému spaní nepomáhá.

„Určitě to pro mě není moc příjemné, protože gólů opravdu mnoho nedáváme. Pracujeme na tom a děláme všechno proto, aby se to zlepšilo. V tréninku se speciálně věnujeme zakončení, máme necelých čtrnáct dní na to, abychom to zlepšili," řekl Svatopluk Habanec pro klubový web.

Zápas proti ukrajinskému soupeři byl pro svěřence trenéra Habance na soustředění posledním. Původně plánované utkání proti třetiligovému rakouskému celku vedení Slovácka zrušilo.

„Měli jsme tam nějaké menší zdravotní potíže, a tak jsme se rozhodli, že odehrajeme jenom tři zápasy s tím, že v neděli nás čeká ligová generálka v Olomouci," vysvětlil trenér Slovácka, který měl na soustředění několik zraněných hráčů.

1. FC Slovácko: Melichárek (46. Heča) – Kuncl (60. Břečka), Trousil (60. Košút), Mezlík, Reinberk – Hlúpik (60. Kovář), Valenta (60. Trávník), Daníček (46. Hofmann), Volešák (60. Kordula) – Kerbr (60. Skalák), Došek (60. Haša). Trenér: Svatopluk Habanec.