V poslední herní prověrce před odletem na soustředění do Turecka prověřil Slovácko druholigový Třinec. Trenér Habanec dal v zápase znovu příležitost téměř všem hráčům širšího kádru mimo marodů. Z opor scházeli zraněný Trousil a gólman Melichárek, který doléčuje zraněné koleno. „Honza Trousil si natáhl těsně před zápasem sval a bude mít klid až do odjezdu na soustředění," vysvětloval neúčast slováckého stopera trenér Habanec.

V samotném zápase tvrdili muziku hlavě hostující hráči. Byli u všeho dřív, vytvářeli si standardní situace a překvapivé lehce se dostávali do brankových příležitostí. Z jedné z nich udeřili poprvé po pětadvaceti minutách hry. Přesnou hlavičkou se trefil Motyčka. Slovácko vyrovnalo v závěru poločasu z přísně nařízené penalty za faul na Doška. Úspěšným exekutorem byl Trávník.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Třinec byl důraznější, fotbalovější, víc se tlačil do šestnáctky, nedal domácím zadarmo ani centimetr prostoru. Po jednom ze soubojů Rady s Matouškem se kopala znovu penalta. Tentokrát měli výhodu hosté a Joukl se nemýlil. Čtvrt hodinky před koncem vyrovnal po skrumáži v obraně hostů Havlík. I přes zachráněnou remízu si trenér Habanec si po zápase nebral žádné servítky.

„Naše nejhorší utkání v přípravě, nejenom z hlediska fotbalovosti, ale i nasazení. Musím najít pravou příčinu, takovým způsobem prostě nemůžeme přistoupit k žádnému zápasu. Jedinou součástí taktiky byl pressing. Na tréninku se hráči málem pozabíjeli, ale v zápase jsme byli jako leklé ryby. Všichni hráči, kteří zasáhli do hry se prezentovali podprůměrným výkonem. Soupeř měl víc stoprocentních šancí a větší chuť do hry. Troufám si říct, že měl vyhrát. Jsem z toho trochu zklamaný, na druhou stranu je to příprava, která nám má ukázat chyby, žádnou velkou vědu bych z toho nedělal, ale mužstvo musím pokárat," soptil po zápase kouč Slovácka.

Slovácko – Třinec 2:2 (1:1)

Branky: 45. Trávník (penalta.), 75. Havlík – 25. Motyčka, 67. Joukl (penalta.).

Karty: 81. Bartoš (Slovácko)

Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Něměc.
Diváci: 100.

1. FC Slovácko: Heča (46. Semanko) – Šimko, Rada, Mezlík (46. Košút), Daníček (46. Kuncl) – Ondřejka (46. Diviš), Trávník (46. Valenta), Šumulikoski (46. Bartoš),Civič (46. Kerbr), Petr (46. Havlík) – Došek (46.Holek). Trenér: S. Habanec.