1. FC SLOVÁCKO – DUNAJSKÁ STREDA 0:0

Utkání se původně mělo hrát na umělé trávě na staroměstském Širůchu, nakonec se ale domácí rozhodli pro Kunovice, kde je větší hřiště. Trenér Miroslav Soukup dal opět šanci dvěma rozdílným jedenáctkám, jediným hráčem, který odehrál celých devadesát minut, byl stoper Košút.

„Rozložili jsme tým na dvě rovnoměrné party, nebylo to o tom, že by jedna byla silnější a jedna slabší,“ podotkl tenér Slovácka Miroslav Soukup.

„Možná byly na naší straně větší kvalita ve druhém poločase, ale to mohlo být dáno i tím, že soupeř měl v první půli na hřišti silnější sestavu. Myslím, že v obou poločasech jsme si vytvořili šance, jenže se nám je nedaří proměňovat, stejně jak se nám to nedařilo na podzim.“

V úvodní pětačtyřiceti­minutovce měl nejblíže k rozvlnění sítě Fujerik, jenže Szmekovu nabídku nevyužil. Na druhé straně zlobil domácí obránce někdejší útočník tehdy druholigových Kunovic Lukáš Matúš, ani on ale nemířil přesně.

Po změně stran se hrálo více na polovině Dunajské Stredy, jenže s koncovkou byli domácí na štíru. S přesnou muškou si nepodali ruce, útočná tykadla Švancara s Nestorosvkim, ve velké šanci zklamal i zkušený Urbánek.

A když pět minut před koncem nyvyšel pokus o volej Jiřímu Valentovi, skončilo utkání bez branek.

„Zápas byl vyrovnaný, na obou stranách byly situace, ze kterých se dal dát gól. Málo jsme se ale pokoušeli střelbu, což mě mrzí. Byl to tam na můj vkus také hodně chyb, ale o tom tyhle zápasy jsou,“ dodal k zápasu Soukup, který v pořadí ve třetím přípravném duelu nemohl využít služeb pěti fotbalistů.

Z ostřílených borců chybělo duo Kordula, Filipko.

„Kordulu už na podzim trápily problémy se zády, teď má nějaký blok v oblasti bederní páteře. Dostal volno a příští týden by měl znovu začít s tréninkem. Filipko bral antibiotika kvůli zranění na noze, v pondělí jde na kontrolu, věřím, že v sobotu už by mohl v další přípravě chytat,“ nechal se slyšet Soukup.

Kvůli zdravotním potížím nemohli nastoupit ani Stráník (koleno) a Svízela (zánět achilovky), další mladík Jeleček pak hrál za dorost. Právě on má největší šanci prosadt se do A-týmu.

V prvním poločase hájil branku Slovácka běloruský gólman Ilja Motalygo. Ten během své zkoušky kouče Soukupa přesvědčil o svých kvalitách, takže po Mogilevu by brzy mělo být jeho novým bydlištěm Uherské Hradiště.

„Podmínky jeho přestupu máme předjednané a začátkem týdne budeme jednat o smlouvě s hráčem tak, aby s námi mohl odjet na soustředění do Turecka. Přijde na přestup,“ osvětlil Soukup.

Když se příchod šestadvacetiletého gólmana podaří dotáhnout do konce, jeden z mladých brankářů Slovácka odejde pryč.

„V tuto chvíli jsme domluvení se Sezimovým Ústím, kam by měl na půlroční hostování Tomáš Fryšták, který tam už absolvoval zkoušku. Bude chytat druhou ligu, mělo by ho to posunout zase o krok dál,“ dodal Soukup, podle kterého byl už kádr až do státu Gambrinus ligy neměl doznat změn.

Slovácko – 1. poločas: Motalygo – Kubáň, Košút, Reinberk, Nešpor – Fujerik, Volešák, Cissé, Hlúpik – Ondřejka, Szmek. 2. poločas: Heča – Kuncl, Mezlík, Košút, Starý – J. Valenta, Perůtka, V. Valenta, Urbánek – Nestorovski, Švancara.

Další přípravný zápas čeká Slovácko v úterý 25. ledna ve slovenské Myjavě. Utkání začíná ve 14 hodin.