Nové kontrakty podepsali Libor Došeka, Jan Trousil, Martin Kuncl, Lukáš Kubáň a Radek Mezlík.

„Stabilní hráči a opory A-týmu se s klubem dohodli na prodloužení smlouvy do 30. června 2015 a Martin Kuncl dokonce do 30. 6. 2016," upřesnil ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí. Podle něj jde o krok v návaznosti na dlouhodobou strategii klubu, ke které patří stabilizace týmu.

Současně byla smlouva prodloužena i s trenérem prvního mužstva Svatoplukem Habancem.

„Přicházel k nám na podzim 2012 v době, kdy bylo hlavním cílem zachránit ligu a nastavit nový trend sportovního rozvoje. V návaznosti na úspěšnost těchto podmínek jsme měli s trenérem ústní dohodu, že budeme jednat o delším vztahu než původně uzavřeném (do 30. 6. 2014 – pozn. aut.). Důležité bylo, že i trenér měl zájem s týmem pracovat v delším časovém horizontu. Toto bylo základem k úspěšnému jednání o prodloužení kontraktu o jeden rok," dodal Vladimír Krejčí.

Kouč Slovácka návrh klubu uvítal. „Jsem samozřejmě rád, že jsme se s předstihem domluvili. Je to nejen jakési ocenění dosavadní práce, ale hlavně potvrzení toho, že klub chce pokračovat v koncepční práci," nechal se slyšet Svatopluk Habanec.

Při dotazu, zda si při aktuální situaci v českém fotbale nenechal implantovat do smlouvy klauzuli, že by ho klub případně uvolnit k reprezentaci, se rozesmál. „Když někdo přede mnou zmíní nároďák, tak vždycky odpovídám, že jedině že bych zašel do Národního divadla," uvedl v dobrém rozmaru.

Radost mu udělalo i prodloužení smluv klíčových hráčů. „Je to známka toho, že je klub v této těžké době stabilizovaný. Následovat budou jednání i s dalšími hráči, kteří u nás mají platný kontrakt," uzavřel trenér Slovácka.