Sedmatřicetiletý útočník by v klubu mohl pokračovat v jiné funkci. Trénování ho prý neláká

Delší dobu prosakující spekulace potvrdil ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí. Tato zpráva zcela zastínila i skutečnost, že už v neděli čeká Slovácko ostrý start proti úřadujícímu šampionovi z Plzně. Sedmatřicetiletý útočník by však v klubu mohl zůstat v jiné funkci.

„Seděli jsme se s Liborem, a pokud mohu hovořit za sebe, tak 30. června končí. Bavili jsme se ale i o tom, že si dáme vzájemnou nabídku na jeho další působení v klubu," uvedl Vladimír Krejčí. Zatím nechtěl konkretizovat, na jaké pozici by se mohla jedna z ikon klubu objevit.

„Možností je několik, máme na to ještě dost času. Libor je rozhodnut na hřišti skončit, ale chce u nás pokračovat. Nebude to ale na trenérské pozici, trénování není jeho cíl," dodal ředitel Slovácka.

Reakci samotného Libora Doška se nepodařilo sehnat, celý den nebral svůj mobilní telefon. Navíc měl i jiné starosti, protože ho skolila nemoc. „Má horečku, jsou to asi dozvuky přechodu z Turecka. I několik dalších hráčů kašle," vysvětlil trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Strach, že by klíčový hráč ofenzívy nebyl k dispozici pro nedělní utkání s Plzní, ale fanoušci mít nemusí. „Třídenní antibiotika by to měla vyřešit, na Plzeň bude určitě připravený. Libor navíc není typem hráče, u kterého by tři dny bez tréninku měly mít vliv na jeho využití v zápase. Absolvoval celou přípravu, ještě v úterý trénoval, když stihne dva tréninky před zápasem, bude stoprocentně nachystaný," je přesvědčený vládce slovácké lavičky.

Ten už dopředu naznačil, že si klub na Doškovu pozici bude postupně chystat Francise Koneho. Tožský útočník v létě podepsal tříletý kontrakt, na podzim toho v modrobílém dresu ale příliš nestihl. Brzdily ho zdravotní potíže. Zimní přípravu už však až na kratší trápení s chřipkou absolvoval celou a na jaře by tak o něm mělo být slyšet mnohem víc.

„Jeho výkony šly nahoru. I když se neprosadil střelecky, příjemně mě překvapil. Musíme mu udělat podmínky, aby si při konci Doška vydobyl pozici útočníka číslo jedna," nechal se slyšet Svatopluk Habanec, který v přípravě dvakrát vyzkoušel i variantu s oběma vytáhlými hroty vedle sebe.

Libor Došek přišel do Slovácka v roce 2011. Přestože podle mnohých mělo jít jen o jakési „dohrání kariéry", v Uherském Hradišti prožívá své vůbec nejúspěšnější období. Za pět let nasázel už padesát branek, v říjnu 2013 vstoupil do Klubu ligových kanonýrů. V aktuální sezoně se i přes zdravotní problémy zatím trefil šestkrát.