Slovácko totiž v posledním podzimním kole přivítá v dohrávce Gambrinus ligy Mladou Boleslav. „Rádi bychom našim fanouškům, kteří nás celý podzim podporovali, udělali radost tím, že si Boleslav odveze hezkou mikulášskou nadílku,“ poznamenal s úsměvem trenér 1. FCS Miroslav Soukup.

1. FC SLOVÁCKO - MLADÁ BOLESLAV

Dnes 18.30

Bilance v lize: 11 zápasů 2 výhry, 4 remízy, 5 porážek, skóre 11:15

Utkání by mělo být tím pravým svátkem se vším všudy. „Datum 5. prosince je spojené především s Mikulášem, čerty a andělem, proto náš klub přichystal pro všechny dětské příznivce malé překvapení. Každé dítě do dvanácti let v doprovodu rodičů si může od Mikuláše, který na ně bude čekat za hlavní branou fotbalového stadionu, vyzvednout pozornost od 1. FC Slovácko,“ zve i nejmenší fanoušky na hradišťský stadion Miroslava Valenty tiskový mluvčí klubu František Uhříček.

Hlavním lákadlem by ovšem měl zůstat především fotbal. „Zatímco venku se nám daří a vozíme odtud velice důležité body, doma nám to zatím příliš nevychází. O to větší máme motivaci zdolat Boleslav a udělat radost našim fanouškům,“ říká Miroslav Soukup, podle kterého jeho svěřencům v soubojích se silnými protivníky většinou scházelo štěstí. „Není to z mé strany výmluva, ale měli jsme doma těžké soupeře. Utkání s týmy, jako jsou Sparta, Plzeň, Jablonec, Liberec či Slavia, často rozhoduje jen trocha štěstí a to se k nám přiklonilo pouze v utkání s Jabloncem. Troufnu si říct, že ve všech těch zápasech jsme hráli důstojnou roli,“ ohlédl se hradišťský lodivod.

V posledním podzimním utkání si Slovácko zahraje v domácím prostředí první odvetný duel s Mladou Boleslaví. V úvodním vzájemném souboji ve městě automobilů svěřenci Miroslava Soukupa ztratili bod nešťastnou vlastní brankou v nastaveném čase. „Věřím, že to fotbalový pánbíček viděl a vrátí nám to teď doma. Nikdo nám ale nedá nic bez toho, abychom podali dobrý výkon,“ uvedl Soukup.

Boleslav ovšem nebude snadným oříškem k rozlousknutí. V letošní sezoně „jede“, v případě výhry přezimuje na třetí příčce Gambrinus ligy. „Po výborném startu nás po pátém kole potkala nepříjemná domácí porážka od Liberce, prohra v Příbrami a remíza s Hradcem. Ve druhé polovině podzimu jsme už ale opět šlapali naplno a teď jsme v tabulce pravdy na plus sedmi bodech. A řeknu upřímně, že bychom tuto bilanci na Slovácku rádi rozšířili,“ vysílá do hradišťského tábora varování trenér Miroslav Koubek.

Ten si však velmi dobře uvědomuje, že domácí neprodají svoji kůži lacino. „K soupeři máme respekt, nás nečeká nic lehkého. Vždyť Slovácko ztratilo některé zápasy velmi nešťastně, když po dobrých výkonech padlo až v samém závěru utkání. Teď vyhrálo na Žižkově a určitě touží rozloučit se s vlastními diváky vítězstvím,“ ví moc dobře Koubek, podle kterého se fanoušci mohou těšit na kvalitní a atraktivní fotbal.

K této myšlence se přiklání i domácí lodivod. „Boleslav patří mezi týmy, které sází na ofenzivní fotbal. Má ve svém středu spoustu kvalitních fotbalistů, kteří jsou dobří do kombinace a hrají technický fotbal. Kádr mají vyvážený a silný, hrají stejným způsobem doma i venku,“ přidal stručnou vizitku soupeře Miroslav Soukup, který Středočechy sledoval při jejich posledním utkání s Českými Budějovicemi. Zda našel recept na vítězství, to se ukáže dnes večer.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň Pavelka, Kordula, Volešák, Valenta Ondřejka, Došek.