Veledůležitý však bude také výsledek, který se zrodí v Ďolíčku, kde domácí Bohemians 1905 přivítají Kladno.

1. FC SLOVÁCKO – PŘÍBRAM

sobota 17.30

bilance: 15 zápasů – 5 výher, 5 remíz, 5 porážek, skóre 12:12.

Nejvyšší fotbalová soutěž si skutečně nemohla přát lepší vyvrcholení. Vedle napínavého boje o titul se neméně zajímavě vyvinula i situace na chvostu tabulky. V minulém kole se sice zachránily České Budějovice, do sestupových vod se ale namočila vršovická Bohemka.

Případná porážka o dvě branky v zítřejším duleu s Kladnem by ji dostala do svízelné situace. To však klokani určitě nebudou chtít dopustit, čímž by mohli hodně pomoci Slovácku. Když neprohrají a Švancara a spol. zvítězí, bude vymalováno – střížkovské Bohemians doprovodí do druhé ligy Kladno. Slovácku navíc hraje do karet i lepší vzájemná bilance s oběma podobně ohroženými celky.

Ať už však duel v Praze dopadne jakkoliv, Slovácko se chce soustředit především samo na sebe. To znamená především na klíčové utkání s Příbramí. Vysokou porážku na Spartě už dávno všichni hodili za hlavu. „Je sice nepříjmená, ale neděláme si z ní těžkou hlavu. Před námi je totiž obrovský úkol, na který se připravujeme už od Boleslavi, a to je zvládnout doma Příbram,“ udělal za vystoupením Slovácka v hlavním městě tlustou čáru trenér 1. FC Slovácko Miroslav Soukup.

„Jsem přesvědčený, že to zvládneme možná ještě lépe než poslední domácí duel,“ naznačuje hradišťský kouč, že nebere nic jiného než vítězství za tři body. „Nebudeme pod stresem boje o záchranu, můžeme hrát v klidu,“ kontruje trenér Příbrami Karol Marko možnou největší devízou jeho mužstva. „Problémy Slovácka se nás netýkají, nás zajímají naše problémy. Venku jsme na jaře ještě nevyhráli, což bychom chtěli změnit,“ dodává.

Slovácko se na duel připravuje velmi svědomitě, prakticky polovina mužstva ani neodcestovala do Prahy k duelu se Spartou. „Hráči, kteří s námi nejeli, ve středu trénovali. Po Spartě jsme pak přípravu rozdělili. Ti, kteří hráli, měli trénink regenerační, ostatní měli normální trénink odpovídající počtům dnů před zápasem,“ nastínil Soukup.

Kromě rekonvalescentů Urbánka s Chmelíčkem má k dispozici kompletní kádr. „Tentokrát nemáme žádný karetní ani zdravotní problém, takže můžu vybírat z plného počtu hráčů,“ těší trenéra Slovácka, který má už připravenu i jednoduchou strategii, která by měla jeho celek přivést k úspěchu. „Taktika je jednoznačná. Dát o jeden gól víc než soupeř,“ říká Soukup rezolutně.

„Po sobotě může být rozhodnuto a já věřím, že i bude. Samozřejmě, je to můj názor a skutečnost může být jiná. To však nic nemění na našem cíli, kterým je výhra. A jsem přesvědčený, že když vyhrajeme, bude o záchraně rozhodnuto,“ zahrál si na věštce Miroslav Soukup. Vyjde mu jeho předpověď?

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Abrahám, Kuncl, Košút, Kubáň – Fujerik, Zelenka, Kordula, Valenta – Ondřejka, Švancara.

Kdy se Slovácko zachrání?
* porazí Příbram a Kladno nevyhraje na Bohemians 1905
* remizuje s Příbramí a Kladno prohraje na Bohemians 1905