Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník či útočník přiletěl do Uherského Hradiště v podvečer před utkáním, proti Třinci pak odehrál druhý poločas.

„Museli jsme reagovat na zranění Koneho, protože natržený sval, to není na jeden či dva týdny. Beda je hráč, který prošel dobrými akademiemi v Brazílii, hrál v Holandsku a naposledy ve Španělsku, kde dal deset branek. Chtěli jsme ho vidět v akci, proto jsme ho pozvali. Bude tady celý příští týden, podle toho, jak bude vypadat, se rozhodneme, co dál," poznamenal kouč Stanislav Levý.

Pedro Henrique Nogueira Beda naposledy působil ve třetí španělské lize v celku CD Lealtad, za který ve 34 utkáních nasázel osm gólů.

„Mám určitý přehled o nižších soutěžích ve Španělsku a Portugalsku, běhá tam hodně kvalitních fotbalistů," naznačil lodivod Slovácka, že v podobných vodách by Slovácko mohlo lovit i další nové hráče.

O posílení týmu bude jednat s vedením klubu v pondělí.

„Ředitel klubu pan Krejčí se vrací z dovolené, hned v pondělí máme i s panem Pojezným (generální sekretář Slovácka) schůzku, kde všechno prodiskutujeme a vyhodnotíme," prozradil Stanislav Levý, jenž asi bude požadovat příchod dalšího stopera. Stanislav Hofmann má totiž natržený vaz v kolenu.

„Vypadá to, že bude delší dobu mimo. Máme tipy na jakoukoliv pozici, během víkendu si asi prohlédnu několik kazet s videi. Patrik Šimko sice minule na stoperu nezahrál vůbec špatně, jenže Znojmo v přípravě je něco jiného než ligový zápas," uvedl zkušený trenér, který absolutně nechtěl nic slyšet o odchodu jiného stopera Tomáše Košúta, o nemž se v posledních dnech spekuluje.

„U některých hráčů se hovoří už roky, že by měli někam odejít. Já ale o ničem nevím, nic není na stole. Neuvažuji o tom, že by měl někdo odejít – jedině v případě, že bychom se rozhodli, že nebude patřit do kádru. To znamená, že Košút zůstává," rázně uťal spekulace Stanislav Levý.

Projev jeho svěřenců proti Třinci se mu líbil. Na konci týdne hráčům lehce ubral z tréninkové intenzity, aby mužstvo bylo v akcích rychlejší a dynamičtější.

„Myslím, si, že se to v určitých fázích zápasů projevilo. Dali jsme sice čtyři góly a měli i spoustu dalších šancí. Hodně věcí ale ještě musíme zlepšit. Máme sice ještě měsíc, ale čas strašně rychle letí," řekl trenér Slovácka.

Jeho svěřenci často zkoušeli štěstí z větší vzdálenosti a hlavně v závěru zápasu několikrát roztleskali staroměstský stadion. Dělovky Biolka a Rady, které zastavila branková konstrukce, opravdu stály za to.

„Říkal jsem hráčům, aby se cpali do zakončení a při centrech ze strany bylo ve vápně pět šest hráčů, což je v současném fotbale normální. Střely ze střední vzdálenosti přicházely díky tomu, že jsme dobře kombinovali, a když soupeř pozdě vystoupil, měli jsme prostor k zakončení. Bohužel, jejich gólman, znal dneska rozměry branky," pousmál se Stanislav Levý.

Ten opět dal šanci mladíkům a Ťok s Marešem byli vidět.

„Naskočili poprvé do přípravy s áčkem, pozitivní je, že na sobě chtějí pracovat. Sami cítí, že je co zlepšovat. Co se týče jejich přístupu, tak nemůžu říct nic špatného," dodal osmapadesátiletý trenér.

1.FC Slovácko – Třinec 4:0 (2:0)

Branky: 27. vlastní Bernetka, 39. Hlúpik, 49. Kerbr, 76. Kalouda. Rozhodčí: Pochylý – Bartoň, Vlk. 1.FC Slovácko – 1. poločas: Heča – Reinberk, Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski – Hlúpik, Sadílek, Ťok, Diviš – Kerbr. 2. poločas: Heča – Reinberk, Rada, Břečka, Chýla – Daníček – Kerbr (60. Mareš), Havlík, Kalouda, Biolek – Beda. Trenér: Levý