Fotbalisty 1. FC Slovácko čeká úvodní bitva nového ročníku o den později, kdy na domácím stadionu od 20.15 hodin přivítají další tým z hlavního města – Slavii. Cíle pro sezonu klub dnes představil na tiskové konferenci.

Zatímco po generálce s Třincem panovala v kabině pochmurná nálada, před ostrým startem už je všechno jinak. „Měli jsme společnou večeři, kde jsme si všechno vyříkali. No a poté, co nám přišly nové dresy, je v kabině pořádně veselo," pousmál se kapitán týmu Libor Došek. Narážel na skutečnost, že při předsezonním focení vypadali zejména vytáhlejší hráči v nové kolekci jako vyrostlí studenti. „Jaké jsou nové dresy? Ještě nevím. Ale ono je jedno, v čem budeme vyhrávat," bral stoper Radek Mezlík celou situaci s nadhledem.

Slovácko v minulé sezoně obsadilo skvělou šestou příčku, zopakovat tento úspěch je velkým přáním klubu. Všichni si ovšem uvědomují, že to nebude vůbec snadné. „Kádr ale zůstal prakticky pohromadě, takže si jiné cíle, pokud nemáme být alibisti, ani dávat nemůžeme. Věříme, že jsme schopni je naplnit. Chceme navázat nejen na výsledky, ale i výkony," upozornil ředitel 1. FCS Vladimír Krejčí.

Ze základní jedenáctky odešel pouze jediný fotbalista. Jakub Petr se z hostování vrátil do mateřské Sigmy Olomouc, aby následně zamířil do pražské Slavie, takže ho fanoušci v sobotu opět uvidí na hradišťském stadionu – jen v jiném dresu. Šikovného záložníka by měla nahradit rovněž jediná posila – někdejší reprezentant Luboš Kalouda, který se v generálce uvedl gólovou asistencí.

Klub ještě opustilo trio Trousil (Karviná), Lukáš (Třinec) a Ondřejka, který si stále hledá angažmá. Současný kádr tak čítá osmnáct hráčů do pole plus dva brankáře. Asi do poloviny podzimní části ovšem nemůže trenér Svatopluk Habanec počítat se službami dvojice Biolek, Hlúpik. „První z nich začíná běhat bez míče, za měsíc by mohl být schopen naplno trénovat, a když půjde všechno dobře, tak za dva bude k dispozici. Filip Hlúpik ještě doléčuje obnovené zranění křížového vazu," vysvětlil kouč Slovácka.

Ten si je úzkého kádru moc dobře vědom a rád by ho ještě doplnil. Pata ho tlačí zejména v útoku, na soupisce má v podstatě jediného klasického útočníka. „Řešíme to dnes a denně, nejraději bychom přivedli někoho, kdo bude alternativou za Libora Doška. Šest až osm milionů, které by byly na takového hráče potřeba, ovšem nemáme. Třeba ale do třetího kola někoho seženeme podobně jako Kubu Petra v minulé sezoně," neztrácí Svatopluk Habanec naději.

Do sobotního duelu se Slavií však nikdo nový takřka s jistotou nedorazí. To úvodní soupeř Slovácka posiluje po minulé nepovedené sezoně mohutně. „Jde vidět, že totálně přeměňují kádr – a musím říct, že do velké kvality. Přišla zvučná jména, uvidíme, jak si sednou. Posílili ale markantně. My jsme ale zůstali pohromadě, což je také plus. Forma se pozná až v sobotu," dodal lodivod Slovácka.