TEPLICE – 1. FC SLOVÁCKO 4:0 (2:0)

„Jednadvacet let jsem tady žil, takře nostalgii určitě cítím. Ale teď tady chci uspět se Slováckem," prohlásil bezprostředně před utkáním Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci mu ale jeho přání nevyplnili. Zápas sice otevřela Valentova nebezpečná pumelice z více než třicetimetrů, pak už však úřadovali domácí. Salami našel na zadní tyči nabíhajícího Vůcha, kterého neuhlídal Mezlík, a teplický záložník se z voleje nemýlil – 1:0.

Defenziva Slovácka jakoby chtěla potvrdit, že venku pořádá dny otevřených dveří a v 17. minutě to s modrobílými nadějemi vypadalo hodně bledě, Po Vodráškově dlouhém pasu, který hlavou prodloužil Salami, Tomáš Košút jen z uctivé vzdálenosi přihlížel, jak Litsingi pohodlně překonává Heču – 2:0.

A to ještě o chvíli později hostujující gólman zlikvidoval tutovku Vůchovi. Velké štěstí měli hosté i při tutovce Salamiho.

Tragičtí hosté se těsně před přestávkou mohli vrátit do hry, když Došek hlavou vymetl šibenici teplické brány. Rozhodčí Královec mu však odpískal faul na obránce Vondáška. Jestli si nejlepší ligový kanonýr pomohl rukama, či domácí zadák předvedl výborný herecký výkon, neodhalil ani opakovaný televizní záznam.

Lior Došek byl v poločase hodně nazlobený, co Slovácko na hřišti předvádí. „Teplice tam mají zbytečně moc prostoru, tak se nedá hrát. Musíme se zvednout. Co je potřeba zlepšit? Všechno!" vystihl slovácký snajpr.

To autor úvodní branky domácích litovl neproměněných šancí svého týmu. „Aby nás to ve druhé půli ještě nemrzelo," poznamenal Egon Vůch.

Nemrzelo. Slovácko sice bylo po necelé hodině hry blízko snížení, jenže Kaloudu na poslední chvíli zablokoval jeden z domácích obránců. A hned vzápětí přišel definitivní hřebíček do modrobílé rakve.

Kerbr předvedl katastrofální zpracování, za které by se styděl i žáček, o balon ho obral Vondrášek, nadýchaným centrem našel Nivalda, jenž podtrhl svůj výborný výkon parádním volejem – 3:0. V závěru pak ještě dal razítko na zaslouženou výhru domácích Mahmutovič.

Branky: 8. Vůch, 17. Litsingi, 60. Nivaldo, 85. Mahmutovič. Rozhodčí: Královec – Kordula, Urban. ŽK: Ljevakovič, Litsingi – Mezlík, Košút, Diviš, Došek, Rada, Havlík. Diváci: 3320.

1. FC Slovácko: Heča – Reinberk, Rada, Košút, Mezlík (77. Dočekal) – Šumulikoski – Diviš, Valenta (60. Havlík), Kalouda (67. Trávník), Kerbr – Došek. Trenér: S. Habanec.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jablonský, Matula, Krob – Litsingi, Ljevakovič (87. Jirásek), Vůch, Nivaldo, Takács (56. Táborský) – Salami (72. Mahmutovič). Trenér: Z. Ščasný.