„Na jedné straně si myslím, že je to pro nás dobře, na druhé straně je to škoda pro fotbal, soutěž i fanoušky, kteří mohli na vlastní oči vidět ligový mančaft. Navíc z Vyškova pochází Milan Petržela, o to víc se lidé na utkání těšili. Situace ale vnímáme a rozhodnutí soupeře respektujeme,“ uvedl sportovní manažer Slovácka Veliče Šumulikoski.

Známý funkcionář soupeře z nižší soutěže chápe. „Menší kluby to mají složité. Dobře víme, že testování není zadarmo, ne každý navíc může kvůli práci do karantény. Snad se to ale brzy zlepší a za rok si třeba ve Vyškově opravdu zahrajeme,“ říká.

Celek z Uherského Hradiště se tak může v klidu připravovat na další domácí ligový duel s Příbramí. Zrušené pohárového utkání plány ligovému týmu nijak zvlášť nenaruší. „Tréninkový cyklus bude podobný jako v minulých týdnech. Sice pošetříme nějaké síly, ale máme široký kádr a nejspíš by stejně dostali šanci méně vytížení hráči, takže v tomto by žádný problém nebyl,“ míní Šumulikoski.

Bez fotbalu budou uprostřed týdne také fanoušci z Kroměříže a okolí, kteří se na ligovou Opavu těšili zbytečně. Také vedení Hanácké Slavie se rozhodlo z MOL Cupu odstoupit.

Hanáci se účasti v poháru vzdali na základě konzultace se zástupcem Krajské hygienické stanice Zlínského kraje a jeho zcela zásadního stanoviska ve věci Covid 19.

Už v úvodním kole kvůli povinným testům odstoupila trojice Rýmařov, Slavičín a Hranice. V 2. kole poháru se zatím vzdalo účasti hned čtrnáct klubů. Kromě Vyškova a Kroměříže také Hlučín, Český Brod, Povltavská FA, Srbice, Petřkovice, Vltavín, Benešov, Březová, Aritma Praha, Motorlet Praha, Znojmo a Velké Meziříčí.