„Klíčové je, aby dobře dopadla zdravotní prohlídka, následně bychom během čtvrtka vyřídili nezbytné administrativní záležitosti," upřesnil ředitel 1.FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Jako téměř definitivní považuje Tettehovo angažmá ve Slovácku hráčův manažer. „Zájemců bylo více, ale Slovácko bylo rychlejší a přímočařejší. Navíc v osobě Standy Levého má kvalitního a zkušeného trenéra, který umí pracovat se zahraničními hráči," uvedl pro ČTK Pavel Zíka z agentury Global Sports. „Benjamin se na českou ligu moc těší a věřím, že bude oživením naší nejvyšší soutěže," dodal.

Podle dostupných údajů je ghanský útočník, který do Lutychu přišel před rokem z klubu Dreams FC, 193 centimetrů vysoký. Mohl by tak být náhradou za Libora Doška, který před sezonou ukončil kariéru.

„S trenérem jsme byli dohodnutí, že v průběhu sezony by měli přijít dva hráči. Defenzivu už před časem vyztužil Chvátal, na řadě byl ještě ofenzivní fotbalista. Proto je tady Tetteh. A že má tyhle parametry, to je jenom plus," poznamenal Vladimír Krejčí, podle kterého výběr ghanského mladíka nebyl náhodný.

„Když byl Michal Kordula na skautingu v Ghaně, tak ho tam právě tento hráč už tehdy upoutal. A když se nám teď znovu dostal na stůl, zkusili jsme ho přivést," vysvětlil šéf hradišťského klubu.

V minulé sezoně odehrál Tetteh, jehož cena je podle serveru transfermarkt.com 600 tisíc Euro, za Lutych dvanáct utkání belgické ligy a dal v nich jeden gól. Ve Slovácku by měl pomoci vyřešit problém, že po odchodu Doška má klub jediného klasického hrotového útočníka Francise Koného, kterého vak na začátku sezony trápily zdravotní potíže. Na hrotu tak museli nastupovat Jaroslav Diviš a Milan Kerbr, kteří jsou však spíše křídelními hráči.