1.FC SLOVÁCKO – AS TRENČÍN 4:1 (2:1)

V sestavě domácích se zatím neobjevila největší posila – z Teplic přestupující útočník Libor Došek.

„My budeme Doška finalizovat v pondělí, kdy by měl přijet a podepsat dvouletou smlouvu.

Od začátku týdne s námi bude trénovat a diváci ho můžou vidět v úterý na dalším přípravném utkání,“ vyjádřil se k přestupu téměř dvoumetrového forvarda trenér Soukup.

Do vedení se hosté dostali po hrubé chybě brankáře Filipka, který neudržel střelu z dobrých dvaceti metrů a míč mu propadl do sítě. Ještě do poločasu ale Slovácko brankami Hlúpika a Čtvrtníčka zápas otočilo. Po hodině hry přidal svůj druhý gól aktivně hrající Hlúpik a výsledek pečetil v poslední minutě Szmek. Trenér Soukup mohl být s výkonem a předvedenou hrou spokojený.

„Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní a silný soupeř, který ne náhodou vyhrál druhou ligu.

Výsledek odpovídal vývoji zápasu. Měli jsme daleko víc brankových šancí a gól jsme dostali z jediné střely, která šla na naši bránu. Soupeře jsme nepouštěli do žádných vážnějších situací. Jsem rád, že se o góly podělilo víc hráčů. To by měl být trend v našem mužstvu, aby se o góly nestarali jedinci. Myslím si, že zápas se musel divákům líbit,“ ohodnotil utkání kouč domácích.

Potlesk diváků si v poslední minutě užil i střídající útočník Radek Szmek, který se v závěru zápasu prezentoval parádním gólem. Pro urostlého útočníka Slovácka to byl poslední zápas v dresu modrobílých.

„My jsme na Szmeka uplatnili opci a stal se našim hráčem, ale s příchodem Doška souvisí odchod Szmeka, který odchází na roční hostování do Třince. Věřím, že to není poslední změna, do záložní řady bychom chtěli přivést ještě jednoho kvalitního hráče,“ vyjádřil se ke změnám v kádru trenér Soukup.

Branky: 27. a 61. Hlúpik, 40. Čtvrtníček a 90. Szmek – 17. Holúbek

1.FC Slovácko: Filipko (46. Matalyha) – Reinberk (46. Jeleček), Trousil, Mezlík (65. Košút), Kubáň (65. Kuncl) – Hlúpik, Volešák (65. Svízela), Kordula (65. Stránik) , Fujerik (65. Starý) – Čtvrtníček (46. Valenta), Ondřejka (65. Nestorovski). Trenér: M. Soukup.

Stanislav Dufka