1. FC SLOVÁCKO SC ZAMALEK 2:1 (1:1)

V dresech egyptských fotbalistů se představilo šest reprezentantů své země. V závěru nastoupil i Mido, největší hvězda Zamaleku, který působil v klubech jako Ajax Amsterodam, AS Řím nebo londýnský Tottenham Hotspur. „Hrát s takovým mužstvem, které má ve svém kádru šest reprezentantů Egypta a patří ve své zemi k tomu nejlepšímu, byl pro nás zážitek,“ podotknul kouč domácích Miroslav Soukup.

Na gól čekali diváci pouhých osm minut. V šestnáctce si míč na prsou zpracoval Košůt a k překvapení samotného hráče se kopala penalta. „Jasná prsa, míče jsem se rukou ani nedotkl,“ kroutil hlavou nad výrokem hlavního arbitra obránce Slovácka. Egypťané se zásluhou přesné trefy Ahmeda Hasana z penalty dostali do vedení. Vyrovnání se Slovácko dočkalo ve 23. minutě. Do centru Kerbra se ukázkově položil Trousil a hlavičkou z ostrého úhlu srovnal.

Po změně stran poslal trenér Slovácka na hřiště úplně jinou jedenáctku. Mladíci v domácí sestavě pokračovali v ofenzivních choutkách a téměř celý druhý poločas se odehrál na půlce egyptského mužstva. O vítězství rozhodl 17 minut před koncem Čtvrtníček, který po skrumáži ve vápně prostřelil hostujícího gólmana.

„Kluci si zápas užili a oba poločasy splnily to, co jsme chtěli. Úvodních dvacet minut druhého poločasu jsme soupeře prakticky nepustili na naši půlku. Já jsem spokojený i s výsledkem, protože mimo penalty soupeř neměl žádné vážnější šance,“ okomentoval zápas Soukup.

Branky: 23. Trousil, 73. Čtvrtníček 8. Hasan. FC Slovácko: Heča (46. Filipko) Kubáň (46. Jeleček), Košút (46. Mezlík), Trousil (46. Kolínek), Reinberk (46. Malý) Pavelka (46. Borusík, 78. Svízela), Valenta (46. Poliaček), Daníček (46. Franta), Kerbr (46. Hlúpik) Došek (46. Čtvrtníček), Lukáš (46. Trávník). Trenér: Miroslav Soukup.

Stanislav Dufka