Oba celky se zatím střetly pouze pětkrát (z toho čtyřikrát ve druhé lize) a Slovácko s tímro soupeřem ještě ani jednou neprohrálo. Prodloužení této úspěšné série by modrobílým přišlo náramně vhod…

DUKLA PRAHA – 1. FC SLOVÁCKO

Pátek 2. března 18.00

Bilance v lize: 1 zápas – 0 výher, 0 remíz, 1 porážka, skóre 0:1

Bilance ve II. lize: 4 zápasy – 0 výher, 2 remízy, 2 porážka, skóre 1:5

„Jsou zkrátka zápasy, které se vám nepovedou. Tentokrát se to bohužel nepovedlo ne několika jednotlivcům, ale většině hráčů. Nesmí nás to však však zlomit a já věřím, že ani nezlomí. Během dvou let, co jsem ve Slovácku, jsme měli několik horších období a pokaždé jsme se z toho dokázali vyhrabat. Mužstvu věřím,“ neztrácí hlavu trenér Miroslav Soukup.

Ví však, že mužstvo nutně potřebuje uspět na Dukle. Jenže proti historicky jednomu z nejúspěšnějších týmů československé historie to nebude mít vůbec jednoduché. Dukla totiž měla do jarní části snový start. Nejprve doma smetla Žižkov, pak urvala bod na horké plzeňské půdě. „Oba zápasy jsem viděl. V derby se jim povedl začátek a ve druhé půli v klidu kontrolovali vývoj zápasu. V Plzni také podali sympatický výkon, i když se na ně i usmálo štěstí. V tabulce se dostali před nás, jsou teď v pohodě, určitě budou chtít porazit i nás,“ uvědomuje si Miroslav Soukup.

„Po dobrých výsledcích si věříme a budeme Slovácku chtít oplatit podzimní porážku,“ přitakává trenér Dukly Luboš Kozel. Z jeho následných slov je však cítit respekt. „Nečeká nás jednoduchý zápas. Soupeř má kvalitu a dobře organizovanou hru, nedostává moc gólů. V sestavě má navíc několik vyšších hráčů, takže hrozí při standardkách a posílá dlouhé nakopávané míče dopředu, s čímž jsme měli problémy už v Hradišti,“ dodal Kozel.

Kouč Slovácka bude muset před pátečním duelem vyřešit jeden zásadní problém. Koho postavit na stopera místo Jana Trousila. Jedné z největších opor mužstva totiž pyká za čtyři žluté karty. Na tento post se nabízí Michal Kordula, který ale minulý zápas vynechal kvůli zdravotním potížím. „Už je zcela v pořádku. Na jaké místo v sestavě naskočí, to si ale nechám pro sebe. Na stopera mám několik alternativ,“ nechce Miroslav Soukup odkrýt karty.