„1. FC Slovácko se po analýze videozáznamu z utkání 2. kola Gambrinus ligy FK Baumit Jablonec – 1.FC Slovácko rozhodlo na podat komisi rozhodčích ČMFS oficiální protest proti řízení utkání Michalem Patákem,“ píše se v prohlášení klubu. „Důvodem protestu je nesprávné posouzení situace z 82. minuty, kdy byl v pokutovém území faulován náš hráč Jiří Perůtka. Neodpískaným pokutovým kopem byl hrubě ovlivněn průběh a výsledek výše zmíněného utkání.“

Z televizního záznamu bylo jasně patrné, že Perůtku, který by zřejmě dorazil míč do poloodkryté brány, stáhl za dres k zemi jablonecký Loučka, píšťalka sudího Patáka ale zůstala němá.

Slovácka se tak bude muset porvat o první body v nedělním utkání s Olomoucí. To mělo stanovený začátek na 17. hodinu, což však už neplatí. Po vzájemné dohodě obou klubů se začátek posunul o dvě hodiny, což následně schválilo oddělení profesionálního fotbalu ČMFS. Hrát se tedy začne až v 19 hodin.

„Neděle odpoledne je termín, ve kterém se hrají utkání nižších soutěží. Posunutím začátku do večerních hodin chceme umožnit návštěvu prvoligového utkání divákům z blízkého i širokého okolí,“ vysvětlil tiskový mluvčí 1. FC Slovácko Aleš Mazúrek.