1. FC SLOVÁCKO – AS TRENČÍN 3:1 (2:0)

Jako velká voda si počínali v úvodu zápasu fotbalisté Trenčína. U všeho byli o krok dřív než domácí a jenom nedůrazem v zakončení se připravili o vedoucí branku. To trvalo zhruba do dvacáté minuty. Od té chvíle kralovali na hřišti domácí fotbalisté, kteří se zásluhou střelecky disponovaného Kováře dostali do vedení. Druhou branku přidal v závěru poločasu Jan Trousil.

„Vstup do utkání měl soupeř hodně aktivní a my jsme se v začátku nedokázali přizpůsobit jeho rytmu hry. Museli jsme změnit napadání a musím říct, že naše hra se zlepšila. Dostávali jsme se po chybách soupeře do brejkových šancí a naše efektivita byla velmi slušná," pochvaloval si první poločas trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Po změně stran pokračovali domácí ve stejném tempu a po dvou minutách se hlavou parádně trefil Libor Došek. Postupně ale přebírali iniciativu hosté a dvacet minut před koncem se zaslouženě dočkali kosmetické změny. Po faulu Jelečka kopal trenčínský Mazan penaltu, kterou s jistotou proměnil.

„V druhém poločase proběhly v sestavě určité změny. Čekal jsem, jestli budeme schopni na dobrý výkon z prvního poločasu navázat. Úvodní čtvrthodinka byla z naší strany dobrá a aktivní. S dalším střídáním jsme ztratili střed hřiště, to mělo největší dopad na kvalitu naší hry. Odchodem Daníčka a Martykána se organizace hry trošku rozpadla. V závěru nás Trenčín zmáčkl, ale přesto si myslím, že výsledek odpovídal průběhu zápasu.

Hlúpik, Kordula, Volešák, Starý, Kubáň a gólman Melichárek. To byla šestice hráčů, která se neobjevila v zápase proti Trenčínu ani na lavičce. Všechno to bylo vinou menších nebo větších zdravotních problémů. Trenér Soukup ale minimálně s trojicí fotbalistů počítá pro středeční zápas proti Opavě. „Situace je taková, že šestice hráčů půjde na podrobnější vyšetření a ty věci nevypadají, že by byly vážné. Minimálně u poloviny je situace příznivá a předpokládám, že Volešák, Kubáň a Starý by se měli objevit v příštím týdnu na tréninku," odhaduje situaci svých marodů kouč Slovácka.

Ondřejka do Boleslavi? Nemám k tomu co říct, tvrdí Soukup

Jenom z tribuny sledoval zápas útočník Slovácka Václav Ondřejka. Podle našich informací je jeho přestup do Mladé Boleslavi jenom otázkou doladění detailů. O jeho případném odchodu se ale trenér Soukup nechtěl vůbec bavit.

„S Mladou Boleslaví jsme nejednali, Venca Ondřejka měl individuální trénink, a proto nenastoupil k dnešnímu zápasu. Stejně jako nehrálo šest hráčů v Žilině, tak Ondřejka nenastoupil proti Trenčínu. To je všechno. Zatím k tomu nemám co říct," utnul polemiku případného odchodu forvarda trenér Soukup.

Branky: 22. Kovář, 41. Trousil Jan, 47. Došek – 71. Mazan (pen.).

FC Slovácko: Heča – Kuncl, Košút (46. Mezlík), Trousil (46. Hofmann), Reinberk (46. Franta) -Daníček (46. Trávník), Martykán (46. Lukáš), Šturma (46. Jeleček), Kerbr (46. Došek) – Čtvrtníček, Kovář. Trenér: Soukup.

STANISLAV DUFKA