A soustředění si užívá. Patřil mezi skupinku vtipálků, kteří kapitánovi mužstva Vítu Valentovi přibalili do zavazadla zámkovou dlažbu, která s ním přicestovala až do Turecka. Kordula sice totožnost „viníků“ nechtěl prozradit, sama oběť žertíku to ale na jiném místě této strany „práskla“.

Byl jste v Turecku vloni poprvé, nebo už jste podobná soustředění zažil s Jabloncem, kde jste dlouho hrál?

Vloni jsem tam byl poprvé. S Jabloncem jsme jezdili většinou na Kypr, kde jsem byl snad pětkrát. Bylo tam hezky, jel bych tam klidně i na dovolenou. Ale pro přípravu je rozhodně lepší Turecko.

Povídejte…

Hotely jsou sice luxusní tady i tam, ale pro herní přípravu to není rozhodující. V Turecku jsou daleko lepší fotbalové terény a hlavně tu jsou větší hřiště, na Kypru jsou strašně malá.

Jste ubytovaní ve stejném hotelu jako před rokem?

Ne, jsme na jiném. Ale žádný podstatný rozdíl v tom není. Vše je perfektní – jak hotel, tak i hřiště. Možná malinký rozdíl je v tom, že minule jsme měli hřiště přímo u hotelu a teď jezdíme autobusem asi deset minut do tréninkového centra.

Máte v hotelu k dispozici samostatné patro?

Jsme všichni na jednom poschodí, pěkně pohromadě. Je to tady taková česko-slovenská kolonie. Letěli jsme sem společně se Slovanem Bratislava. Na hotelu jsme s Olomoucí a vedle nás na hřišti trénuje Jablonec. Když je chvilka, tak může člověk pokecat s bývalými spoluhráči, což je super.

Které bývalé spoluhráče konkrétně myslíte?

Hrál jsem dlouho v Jablonci, takže tam mám spoustu kámošů. Přes doktory, maséry, kustoda až po kluky, se kterými jsem ještě hrával. Třeba Loučku, Špita nebo Lafatu. Z Olomouce znám Lovásika a s Petrem Drobiszem jsem dělal trenérský kurz, takže těch témat je spousta.

Překvapilo vás něco během vašeho pobytu v Turecku?

Ne, ne, zatím nic, všechno funguje perfektně. Teda vlastně jo. Překvapilo mě, že si Víťa Valenta přivezl do Turecka zámkovou dlažbu. (Smích.)

Abych se přiznal, tak tomu moc nerozumím. Můžete to blíž vysvětlit?

Víťovi dal do tašky v Hradišti neznámý autor zámkovou dlažbu, aby tu tašku neměl tak lehkou. Asi si někdo myslel, že letí do Egypta stavit pyramidy. Jsem zvědavý, kdo tu dlažbu poveze zpátky.

Tušíte, kdo byl ten neznámý vtipálek?

Tuším, tuším, protože my si ze sebe občas děláme takové fórky. V pondělí třeba skončil Laďa Volešák oblečený v bazénu. Je tu sice kolem dvaceti stupňů, ale voda v bazénu je pěkně studená.

Máte během soustředění i nějaké větší volno?

Máme slíbené, že v pátek odpoledne bude větší volno, tak pojedeme někam na nákupy. Letos tu ale nemáme Tomáše Abraháma, který byl skoro rodilý Turek, takže se asi spolehneme na Urbiho (Aleše Urbánka – pozn. aut.). To je také velký odborník na Turecko. Jezdí sem pravidelně na dovolenou a má přehled.

Je problém se v Turecku domluvit? Máte k dispozici tlumočníka?

Tady se dá v pohodě domluvit anglicky i německy, ale my fakt nic nepotřebujeme. Všechno je zařízené, a kdyby něco, tak je nám k dipozici delegát, který se o nás stará. Já se ale domluvím německy bez problémů.

V neděli hrajete poslední zápas. Jaký bude váš další program?

Nevím to úplně přesně, ale tuším, že odlétáme v pondělí někdy po dvanácté. Pokud se něco nezmění, tak už v úterý by měl být normálně trénink a budeme se připravovat na sobotní generálku proti Žilině.

Ondřejka sází jeden gól za druhým

Turecko – S vizitkou nejlepšího střelce Slovácka v přípravných zápasech odletěl do Turecka útočník Václav Ondřejka. Jeden gól Hlučínu, čtyři Břeclavi a výstavní trefa do sítě Jihlavy k tomu. Na herním soustředění v Turecku svoje statistiky ještě vylepšil. Hned v prvním zápase proti maďarskému Györu vstřelil dvě branky, jeden gól si schoval na včerejší duel proti chorvatskému Interu Zaprešič (více o utkání čtěte na straně 23).

„Cítím se hodně dobře po kondiční stránce a z toho vyplývá moje momentální forma. Troufám si říct, že je dobrá,“ hlásil přímo z Turecka mladý útočník. Stará známá pravda říká, že dobrého útočníka dělá dobrý záložník. Přesvědčil se o tom i Václav Ondřejka, kterému oba zářezy na pažbu připravil Ladislav Volešák. „Vybojoval ve středu hřiště balon a poslal mi dlouhý pas za oba stopery. Já jsem šel sám na gólmana, ten si sice na balon trochu sáhl, ale s trochou štěstí to tam spadlo. Druhý gól byl jako přes kopírák. Laďa mi to dal krásnou kolmicí a já jsem se trefil na zadní tyč,“ popsal svoje zásahy do maďarské sítě mladý útočník, který střídal dvacet minut před koncem. „Síly jsem měl, ale čekají nás ještě další zápasy, tak se hodilo trochu se pošetřit.“

Už v posledním přípravném zápase před odletem na soustředění proti Jihlavě byla na Ondřejkovi vidět ohromná chuť do hry. Ve stejném trendu pokračuje také v Turecku a přiznal, že zápasy proti Györu i Zaprešiči si užíval. „Když mi to tam padá, tak si to opravdu užívám, snad mi to vydrží co nejdéle. Trošku mě překvapil terén. Na zápas jsme jeli asi půl hodiny a hřiště nebylo moc dobré. Tam, kde trénujeme, je to mnohem lepší,“ prozradil.

Maďarský soupeř defenzivní řady Slovácka příliš neprověřil. Celý zápas v obraně odehrál Michal Kordula, ale příliš nebezpečných šancí soupeře řešit nemusel.

„První půlku měli jednu nebezpečnou situaci, kterou zakončili střelou. A pokud se nepletu, tak po změně stran se už k ničemu nedostali. Myslím si, že výsledek je zasloužený. My jsme na rozdíl od jiných zápasů naše šance proměnili,“ uzavřel hodnocení prvního zápasu Michal Kordula.

Stanislav Dufka