„Byl to hnusný zápas, který se ani nemohl nikomu líbit, ale hlavně že jsme vyhráli," usmíval se po zápase Libor Došek, který zaznamenal jubilejní desátou trefu sezony.

FC Zbrojovka Brno – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Moravské derby nabídlo na obou stranách jen minimum šancí. Nepříliš záživný duel, kterému by spíše slušela remíza, rozhodl jediný gól. K radosti trenéra Slovácka Svatopluka Habance ho měli na svědomí jeho svěřenci.

„Byla to taktická partie se spoustou soubojů. Kombinace vázla, hra ztrácela tempo. Na druhou stranu, v tomto ročníku jsem mockrát naříkal, že hrajeme slušný fotbal a máme málo bodů. Dneska jsme body dostali za to, co nám bylo nabídnuto. Dostali jsme šanci po akci Hlúpika a Došek rozhodl," těšilo hostujícího trenéra.

Rozhodující moment zápasu přišel v 75. minutě. Došek šel po dlouhém nákopu na hranici šestnáctky do hlavičkového souboje se dvěma obránci, míč ale nikdo z nich nezasáhl, a ten propadl k Filipu Hlúpikovi, který o pár desítek vteřin dříve vystřídal Diviše. Hlúpik zachoval chladnou hlavu, zpětnou přihrávkou našel právě Doška, který s velkým přehledem poslal míč pod břevno – 0:1.

„My jsme své šance neproměnili, Slovácko zásluhou Doška ano, a proto si odváží tři body," pokrčil rameny kouč Zbrojovky Václav Kotal, který bezprostředně po utkání netušil, kdo měl v osudný okamžik nejlepšího ligového kanonýra hlídat. „Propadl tam míč, po kterém následoval centr. Kdo koho neobsadil, nevím. Připravovali jsme se, že musíme hlídat centrované míče, dopustit jich co nejméně, protože kvalita Doška v šestnáctce je velká. Bohužel jsme to nezvládli," litoval domácí trenér, který musel zkousnout pátou ligovou porážku v řadě.

Brno si přitom po změně stran, vytvořilo situace, ze kterých šlo skórovat. Jako první protáhl Heču po Jugasově autu do pokutového území Vávra, největší šanci po hodině hry trestuhodně spálil Keresteš, který sám před bránu napálil míč jen do gólmana Slovácka. A když stejně dopadl už v nastaveném čase Sýkora, bylo vymalováno.

„Jestliže nedáte doma gól, je složité nějaké body uhrát," zlobil se Václav Kotal. „Už před tímto zápasem jsme deklarovali, že hrajeme o záchranu. Potřebujeme se dostat z psychické nepohody, která v týmu panuje. Nálada není dobrá," přiznal domácí lodivod.

To na druhé straně pochopitelně panovala spokojenost. „Naštěstí jsme přečkali infarktovou situaci v poslední minutě. Odvážíme si tři body, za které jsem moc rád. Velice se nám hodí do naší skládačky před těžkým závěrem podzimu," pochvaloval si Svatopluk Habanec.

Branka: 75. Došek. Rozhodčí: Ardeleánu – Štěrba, Kotík. ŽK: Šumolikoski, Kalouda. Diváci: 3322. Brno: Hladký – Jugas, Košťál, Schuster, Lutonský – Fischer (81. Slančík), Malík – Vávra (75. Hyčka), Sýkora, Šumbera (59. Keresteš) – Moukanza. Trenér: Kotal. Slovácko: Heča – Kuncl, T. Rada, Břečka, Reinberk – Šumulikoski – Diviš (71. Hlúpik), Kalouda (83. Valenta), Havlík (63. Trávník), Kerbr – Došek. Trenér: Habanec.