1. FC SLOVÁCKO – TEPLICE 2:1 (0:1)

Svatopluk Habanec před utkáním říkal, že by rád uštědřil porážku svému nejlepšímu kamarádovi, kterým je právě kouč Teplic Lukáš Přerost. Tomu po zápase nebylo příliš do řeči. „Jetsli už jsme se se Svaťou bavili? Teď jsou v nás emoce a mně chybí do spokojenosti hodně. Nemám chuť se moc bavit. Kamarádství teď jde stranou, zavoláme si až zítra," soukal ze sebe zklamaně. „Chápu, že nemá náladu, až opadnou emoce, tak se spojíme. Pracovně. Po Teplicích totiž přebíráme soupeře, tak ho budu využívat k získávání informací," reagoval Svatopluk Habanec

Poprvním poločase přitom mohl být spokojenější jeho protějšek. Slovácko sice bylo většinu první půle jasně aktivnější, jenže střelecké pokusy jeho hráčů míjely cíl. A tak udeřilo na druhé straně a hosté hned ze své první šance otevřeli gólový účet zápasu. Melichárek sice konečky prstů vyškrábl gólovou hlavičku Krátkého, jenže balon se dostal k Vachouškovi, který ho z otočky propasíroval do sítě – 0:1.

Hned vzápětí měl po Volešákově vyražené pumelici vyrovnat Kovář, jenže špatně trefil míč a ten stačil z prázdné brány vykopnout teplický kapitán Lukáš.

V závěru poločasu ještě jednou zahrozili hosté, Vachoušek však tentokrát mířil těsně vedle. „ To byl klíčový moment zápasu. Kdybychom vedli o dvě branky, utkání by dopadlo jinak," litoval Lukáš Přerost.

V kabině navíc nezabrala jeho upozornění, aby Teplice zachytily nápor domácích v úvodu druhé půle. Domácí se už po několika okamžicích dožadovali penalty po nastřelené ruce Rosy, rozhodčí Proske však desítku nařídil až o chviličku později, když po Kovářově prostrčení skolil v šestnáctce právě Rosa Hlúpika. Míč si na bílý puntík postavil Ladislav Volešák a s velkým přehledem vyrovnal – 1:1.

Kouč Habanec vycítil šanci a poslal na hřiště dlouhána Libora Doška. Ten se mu po deseti minutách hry odvděčil tím nejlepším způsobem. V šestnáctce se položil do Kerbrova centru a hlavou překonal Grigara – 2:1.

„Libor určitě není hráč, který tady bude střídat jako žolík. Teď to ale byl záměr. Od čtvrtka věděl, že začne na lavce, vzal to ale jako chlap, neviděl jsem tam nic negativního. V zápase pak na něm byla vidět obrovská chuť po. Jsem rád, že ho dal," usmíval se Svatopluk Habanec.

„Celý týden jsme se na Doška připravovali, že je nebezpečný ve vzduchu," krčil rameny trenér Teplic.

Jeho tým v závěru zápasu přitlačil na pilu a několirát byl blízko vyrovnání. Domácí měli štěstí hlavně při tutovce Vachouška, který mířil hlavou koníčkem nad, Ljevakovičovu dělovku zase vytáhl nad břevno Melichárek.

Těsný náskok domácí udrželi až do konce a ve slováckém pekle se tak mohutně slavilo první letošní vítězství.

„Kluci se vydali úplnně na maximum, někteří i přes. Těší mě, jak jsme tady celý týden všichni fungovali. Od vedení až po pradlenu, ze všech bylo cítit, že chceme vyhrát. Ale bez štěstí by to dnes nešlo," uznal nový lodivod Slovácka.

„ Je to velké zklamání. Dnešním výkonem jsme si totiž minimlně bod zasloužili. Bohužel jsme ale nedali šance, takže jedeme domů s prázdnou," smutně se rozloučil Lukáš Přerost.

Branky: 49. z pen. Volešák, 70. Došek – 37. Vachoušek. Rozhodčí: Proske – Gallo, Paták. ŽK: Kuncl, Volešák, Reinberk, Došek, Kerbr, Fujerik – Lukáš, Ježdík, Rosa, Grigar. Diváci: 4042. 1. FC Slovácko: Melichárek 2– Kuncl 3 (46. Reinberk 3), Trousil 2, Mezlík 2, Kubáň 3 – Volešák 2, Valenta 3, Daníček 2, Hlúpik 3 (60. Došek) – Kovář 2 (84. Fujerik), Kerbr 3. Trenér: S. Habanec. Teplice: Grigar 3 – Ježdík 3, Lukáš 2, Rosa 4, Chovanec 3 – Krátký 3 (76. Vondrášek), Ljevakovič 3, Matula 3 (81. Melunovič), Vachoušek 2, Vůch 4 (54. Jindráček 3) – Mahmutovič 3. Trenér: L. Přerost.