Nejméně oblíbeným mužem v kabině Slovácka zřejmě nějaký čas bude rozhodčí Nenadál, který proti modrobílým nařídil dvě velmi přísné penalty a navíc vyloučil Kerbra s Daníčkem.

„Jsem přesvědčený, že jsme si zasloužili tři body, bohužel nám to nebylo souzeno a z různých důvodů si vezeme jen jeden," zklamaně poznamenal trenér Slovácka Stanislav Levý.

LIBEREC – 1. FC SLOVÁCKO 2:2 (0:1)

Fotbalisté Liberce byli po čtvrteční výhře v Evropské lize nad Karabachem na koni, hosté se jich ale nezalekli a byli nebezpečnější. Vydatně jim k tomu svými hrubkami pomáhal stoper Pokorný.

Jeho první zaváhání ještě hosté nepotrestali, když Reinberkův oblouček mířící do odkryté svatyně stačil na brankové čáře odvrátit.

Pokorný se ale nepoučil. Po půlhodině udělal další chybu, když zpracoval dlouhý nákop pro Koného, který lobem otevřel účet zápasu – 0:1.

„Chtěli jsme být aktivní a myslím, že se nám to v první půli dařilo. Šli jsme do vedení, které jsme do půle uhájili," mnul si ruce hostující trenér.

Ještě lepší pocity zažíval, když po vysunutí od Koného navýšil náskok Slovácka po dlouhém sóle Hlúpik – 0:2.

Modrobílým hrálo všechno do karet a po nádherném průniku se mohl Hlúpik zapsat do střelecké listiny podruhé, jenže mířil nad.

„Od prvních minut jsme byli takoví pomalí, v prvním poločase jsme se nedostali do šance. Náš výkon byl katastrofální. Ještěže Slovácko nepřidalo třetí gól, tam se lámal chleba," oddechl si domácí lodivod Jindřich Trpišovský.

Jeho mužstvu svitla naděje v 66. minutě. Komličenko na sobě ucítil Radovy ruce, položil se na hostujícího stopera a jeho pád ocenil rozhodčí Nenadál odpískáním velmi přísné penalty.

Tu sám faulovaný tvrdou ranou proměnil a o tři minuty později si navíc celou situaci mohl úspěšně zopakovat, když sudí Nenadál posoudil jako penaltový i kontakt mezi Šimkem a Bartlem – 2:2.

Za protesty navíc viděl červenou kartu Kerbr, o chvíli později se ale síly vyrovnaly, když po druhé žluté kartě putoval předčasně do sprch i domácí Vůch. V závěru šli hosté dokonce do devíti, když si červený kartonek prohlédl i Daníček.

Rozčílení hráčů Slovácka nemělo hranic, neboť chvíli předtím reklamovali penaltový zákrok Karafiáta na Košúta, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá.

„Jako hráč i trenér už jsem toho zažil relativně hodně a myslel jsem si, že mě ve fotbale jen tak něco nepřekvapí. Ale člověk se i v 58 letech učí. Znovu jsem byl překvapený průběhem dnešního utkání," naznačil Stanislav Levý, že představení rozhodčího Nenadála se mu vůbec nezamlouvalo.

Že si Slovácko zasloužilo zvítězit, potvrdil i domácí kouč. „Náš výkon byl mizerný a ten bod je trochu darem z nebes. Možná jsme si ho ani nezasloužili," přiznal Jindřich Trpišovský.

Branky: 66. a 69. obě z pen. Komličenko – 29. Kone, 55. Hlúpik. Rozhodčí: Nenadál – Koval, Kubr. ŽK: Vůch – Daníček, Reinberk, Rada, Košút, Heča. ČK: 71. Vůch – 69. Kerbr, 90.+1 Daníček. Diváci: 2770.

Liberec: Dúbravka – Karafiát, Nitrianský (59. Bartl), Pokorný, Bartošák – Breite, Folprecht (59. Markovič, 90. Machuča)) – Ekpai, Ševčík, Vůch – Komličenko. Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Heča – Reinberk, Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski, Daníček – Hlúpik (79. Diviš), Havlík, Kerbr – Kone. Trenér: Levý.

HLAVNÍ MOMENTY

Přísné penalty

Slovácko mělo Liberec po trefách Koneho a Hlúpika na lopatkách, pak ale vstoupil do děje utkání rozhodčí Nenadál, který proti hostům odpískal velice přísné penalty, z nichž domácí Komličenko zařídil konečný výsledek

HVĚZDA ZÁPASU

Francis Kone

V minulém zápase proti Hradci Králové vystřídal kouč Levý tožského útočníka už v poločase. Přesto ho v Liberci znovu nasadil do základní sestavy a udělal dobře. Kone totiž první branku dal a druhou připravil Hlúpikovi.

ČÍSLO UTKÁNÍ

15

Fotbalisté Slovácka ještě nikdy nedokázali zvítězit v Liberci. V neděli odpoledne k tomu sice byli velice blízko, série nezdarů se ale po dvou domácích penaltách natáhla už na patnáct zápasů.