„Soupeř ukázal své kvality a díky lepšímu prvnímu poločasu, ve kterém na sebe narazily silnější sestavy obou mužstev, zaslouženě zvítězil. My jsme sice mohli po přestávce výsledek otočit, nadějné situace jsme ale nedotáhli do gólového konce," litoval trenér Slovácka Miroslav Soukup.

ŽILINA – 1. FC SLOVÁCKO 1:0 (1:0)

Oba týmy vyrukovaly do zápasu se „silnějšími" sestavami a z tothoto srovnání vyšli lépe hráči slovenského týmu, když prakticky celých pětačtyřicet minut kontrolovali hru. „Herně jsme na soupeře nestačili, na druhou stranu jsme ho dokázali zastavovat ještě před naší šestnáctkou, takže si žádné šance nevytvářel. Vynahradil si to ale při standardkách, že kterých vstřelil gól a měl ještě dvě příležitosti, z nich jednu výborně zlikvidoval Melichárek," poznamenal Miroslav Soukup.

Gólman Slovácka kapituloval pouze jednou, když ho v 19. minutě hlavou překonal Ceesay – 1:0.

O přestávce poslal trenér modrobílých do hry osmičku nových hráčů, a když výrazně prostřídali i domácí, hrála proti sobě úplně jiná, výrazně mladší mužstva. A tady měli pro změnu navrch hosté. „Mohli jsme brzy nejen vyrovnat, ale i jít do vedení, když tam měli velmi nadějné akce Hlúpik, Kovář a Kerbr, ale nepovedlo se," krčil rameny trenér Soukup, podle kterého jeho tým narazil zatím na nejkvalitnějšího soupeře. „Sehráli jsme zápasy se špičkovými slovenskými týmy a Žilina z nich byla jednoznačně nejlepší. Na nšem výkonu se projevila únava po náročném týdnu, kdy jsme i ve velkém vedru dvoufázově trénovali," uzavřel slovácký lodivod.

Branka: 19. Ceesay. 1. FC Slovácko: Melichárek (46. Heča) – Kubáň (46. Starý), Mezlík, Trousil (46. Kuncl), Daníček – Lukáš (46. Kerbr), Kordula (46. Trávník), Hoffmann, Volešák (46. Martykán), Ondřejka (46. Hlúpik) – Došek (46. Kovář).