1. FC SLOVÁCKO – KARVINÁ 1:1 (1:0)

Duel měl velmi pozvolný rozjezd, poprvé fanoušci zpozorněli až ve 13. minutě, kdy si na dlouhý balon za obranu naběhl Navrátil. Domácí štírek mohl dát vzpomenout na svoji týden starou trefu z Teplic, jenže tentokrát chtěl místo lobu gólmana Laštůvku prostřelit, což mu zkušený gólman nedovolil.

Druhý pokus domácích už byl úspěšný. Machalík lahůdkově vyslal do sóla Havlíka, který střelou k bližší tyči otevřel účet zápasu – 1:0.

1. FC Slovácko - MFK Karviná (ve žlutém)
Pelta za mříže! Už je tam, už je tam!

Vzápětí se skóre mohlo měnit znovu, Navrátilův pokus ale vychytal Laštůvka a Daníčkova dorážka prosvištěla nad břevnem. Pak se mohl podruhé zapsat do střelecké listiny Havlík, po Navrátilově nabídce ale netrefil odkrytou bránu.

„Byl to možná náš nejlepší poločas, který jsme doma v jarní části odehráli. Vytvářeli jsme si brankové situace jako na běžícím pásu, ale trestuhodně jsme je zahazovali," zlobil se domácí trenér Stanislav Levý.

Jeho trenérský kolega byl ještě naštvanější.

„Jak to říct slušně… Z některých hráčů to po výhře nad Hradcem spadlo až moc, nebyl tam pohyb, kombinace, nic. Kdyby domácí dali na 2:0, byl by to problém," věděl kouč Karviné Jozef Weber.

Slovácko neproměněné šance ovšem hodně mrzely. Hosté totiž na začátku druhé půle předvedli po rohovém kopu nacvičený signál, který zakončil gólovou střelou Jovanovič – 1:1.

„O přestávce jsem hráče upozorňoval, že nám nefunguje přepínání z ofenzivy do defenzivy a že v tom nemůžeme pokračovat. A pak se stane taková obrovská chyba. I když to Karviná sehrála výborně, ten hráč nemůže být na penaltě úplně volný, to není možné," kroutil hlavou Stanislav Levý.

Jeho svěřenci pak opět převzali iniciativu, jejich útočným akcím ale opět chybělo to hlavní – góly. Největší šanci měl Civič, jenže si balon připravil na svou slabší pravou nohu a jen vyprášil Laštůvkovy rukavice.

Oslavná jízda měří 200 kilometrů.
Na Slovácku začala oslavná jízda předchůdce dnešního kola – dresin

Domácí sice mocně usilovali o vítěznou branku, tři minuty před koncem ji ale naopak mohli slavit hosté. Proti odchovanci Slovácka v karvinském dresu Petru Galuškovi se ovšem blýskl parádním zákrokem Michal Daněk, který navíc o minutu později vychytal i Kalabišku.
Utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Ten druhý byl z naší strany daleko lepší. V závěru jsme dokonce mohli strhnout vítězství na naši stranu, vzhledem k průběhu zápasu by to ale nebylo spravedlivé," poznamenal Jozef Weber.

„V závěru jsem nechtěl, abychom hráli harakiri, jenže soupeř si vytvořil dvě stoprocentní šance. Místo toho, abychom po první půlce vedli tři nebo čtyři nula, tak musíme být rádi za bod," dodal Stanislav Levý.

Zbraň, ilustrační foto
Nebezpečná honička dvou vozů a následná střelba. Muži se přeli o peníze

Branky: 28. Havlík – 49. Jovanovič. Rozhodčí: Proske – Koval, Hájek. ŽK: Navrátil – Kalabiška, Galuška, Eismann. Diváci: 3451.

Slovácko: Daněk – Reinberk (90. Šimko), Břečka, Hofmann, Civič – Daníček, Šumulikoski – Navrátil, Havlík, Machalík (83. Rezek) – Zajíc (79. Tetteh). Trenér: Levý.

Karviná: Laštůvka –Moravec, Košťál (17. Jovanovič), Hošek, Eismann (85. Holík) – Budínský, Weber – Dressler (46. Galuška), Panák, Kalabiška – Wágner. Trenér: Weber.

HLAVNÍ MOMENT
Promarněná šance
V závěru prvního poločasu se za karvinskou obranou ocitla dvojice Navrátil, Zajíc. Prvně jmenovaný hledal osamocené kamaráda, jenže nepřesně. Kdyby domácí zvýšili na 2:0, soupeř už by se po přestávce těžko vzpamatoval.

HVĚZDA ZÁPASU
Michal Daněk
Přestože Slovácko neodehrálo špatný zápas, nakonec nemuselo mít ani bod. Těsně před koncem utkání si totiž hosté vypracovali dvě tutové šance, zkušený gólman domácích jim ale skórovat nedovolil.

ČÍSLO ZÁPASU
2
Oba soupeři se v lize utkali teprve podruhé. Zatímco v podzimním utkání se díky trefě Koného radovali z výhry fotbalisté Slovácka, druhý vzájemný duel skončil nerozhodně.

Eldar Civič (v bílém). Ilustrační foto.
Eldar Civič před duelem s Karvinou: Musíme být trpěliví a dát góly