„I v přípravných duelech chceme mít úspěšné výsledky, tak po této stránce jsme spokojený. Co se týče hry, jsem ale spokojený jen s prvním poločasem, protože po změně stran jsme zbytečně nakopávali balony a měli jsme strašně moc zbytečných ztrát,“ nechal se slyšet trenér Slovácka Stanislav Levý.

1. FC Slovácko – Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Modrobílí na staroměstském Širůchu představili novou posilu do obrany Josefa Divíška, který v posledních letech působil v Příbrami. Sedmadvacetiletý levý bek zatím v lize odehrál 113 ligových zápasů a vstřelil dvě branky.

I díky jemu defenziva Slovácka neinkasovala, gólman Daněk měl jen minimum práce. Mnohem živěji bylo před druhou brankou. Dobrý vstup do zápasu přetavili domácí už po čtvrthodině hry ve vedoucí gól, který zaznamenal Lukáš Sadílek.

Pak hostující brankář Kováč dvakrát zlikvidoval tutovku Filipu Kubalovi, slovácká naděje ale na zkušeného protivníka, jenž v minulosti hájil i barvy Synotu, přece jen vyzrála, když těsně před přestávkou usměrnila do sítě Divíškův přizvednutý centr.

Do druhé půle vyslal kouč Levý zcela jinou jedenáctku a hra se vyrovnala. Slovácko přesto přidalo ještě jeden gól. Machalík naservíroval míč Armerovi, jenž uzavřel na konečných 3:0.

Branky: 16. Sadílek, 43. Kubala, 57. Armero. 1.FC Slovácko – 1. poločas: Heča – Juroška, Rada, Reinberk, Divíšek, Biolek, Sadílek, Ťok, Kubala, Vasiljev, Daníček. 2. poločas: Daněk – Prajza, Šumulikoski, Hofmann, Machalík, Navrátil, Zajíc, Armero, Chyla, Yu, Břečka. Trenér: Levý. 

Hosty ze Zlína, Bratislavy i Brna, kteří se přijeli do Uherského Hradiště podívat na zápas o Československý pohár mezi FK Fastav Zlín a ŠK Slovan Bratislava, musela po městě doprovázet policie.
Jedenáct zadržených fanoušků. Superpohár zaměstnal stovky policistů
super pohár fotbal FC FASTAV Zlín - ŠK Slovan Bratislav
Fastav velkým obratem získal Superpohár. Na oslavy ale není čas