Trenéra Miroslava Soukupa trápila především špatná koncovka.

„Opět jsme neproměnili řadu vyložených gólových příležitostí, s čímž jsme si potýkali celou sezonu. Nechci z toho dělat nějakou paniku nebo drama, ale tyto zápasy musíme umět zvládnout jinak,“ věděl kouč Slovácka.

S výsledky ani výkony asi příliš spokojený být nemůžete…
Nechtěl bych negativně hodnotit přístup hráčů, protože si myslím, že to nebylo o špatném přístupu, ale v obou zápasech mi chyběla větší kvalita a klid v zakončení. Bohužel jsme nedávali šance, což ovlivňuje pohled na náš výkon, a pak celkově špatně hodnotíme celý zápas. Kdyby třeba proti Spytihněvi dal Ondřejka už v první půli dva góly, tak by se nám určitě hrálo jinak. Na druhou stranu ale musím pochválit oba dnešní soupeře, kteří hráli s velkým nasazením a odhodláním.

V obou zápasech jste testovali několik hráčů. Zůstávají všichni i pro příští týden?
Určitě ne. Už po dnešku jsme udělali určité kroky, zejména co se týče dopoledne. Tomasz Stolpa i Egypťan Zahra, kteří hráli proti Vracovu, končí. U prvního z nich je to kvůli tomu, že si přivodil svalové zranění a nějakou dobu nebude moci trénovat.

Ve druhé půli ve Spytihněvi hrál i běloruský útočník Yuriy Markhel. Jak jste byl spokojen s ním?
Přijel až v pátek večer, takže po náročné cestě nastoupil jen na poločas. Zůstane tady s námi do středy či do čtvrtka, a pak se rozhodne, co dál. Stejné to bude i u Tomáše Vlčka. Tady to jsou spíš hráči, které spíš jen testujeme, a nic to nemění na tom, že pořád pracujeme na posilách, které by měly zkvalitnit náš útok. Věřím, že do středy by měl očekávaný hráč do útoku konečně přijít. Probíhají dvě jednání a já věřím, že jedno z nich dopadne. Plus je ve hře ještě jeden kvalitní záložník. Chceme to mít co nejdřív vyřešené, aby už týden před soustředěním v Rakousku byl kádr stabilizovaný. V pondělí by se k nám měli přidat Čtvrtníček a Stráník z naší juniorky, kterými doplníme tým na čtyřiadvacet hráčů.

Na stoperu se se objevil Jan Trousil, jak se vám líbil jeho výkon?
Je vidět, že Honza se nebojí zodpovědnosti. I přesto, že s námi absolvoval pouze jeden trénink, tak na sebe hned vzal dirigentskou taktovku, která nám tam možná chyběla. Jsem přesvědčen, že jeho příchod bude znát, bude to zesílení obranné řady.

Dokonce navlékl i kapitánskou pásku…
To bylo tím, že Michal Kordula střídal, jen to vyplynulo ze hry Je to však jedna z variant, ale otázku kapitána budeme řešit až v dalších růběhu přípravy.

Jeho příchod je už definitivní?
Definitivní to bude až ve chvíli, kdy bude podepsaná smlouva. Zatím je to tak, že máme souhlas z Brna s jeho přípravou tady. V úterý proběhne dvoustranné jednání, neboť Zbrojovka projevila zájem o Petra Švancaru. Nechci říct, že to má souvislost, ale určitě to bude mít nějakou návaznost.

Máte zasebou první týden přípravy. Jaký byl?
Mslím, že to pro hráče bylo hodně náročné, nechtěli jsme začínat ve volném tempu. Kluci měli ve svém volnu splnit určitý tréninkový objem a většina to docela snášela. Nebylo vidět, že by někdo dovolenou vyloženě proležel. Střídali jsme kondiční prvky s prací na hřišti. V některých dnech jsme měli dvě a půl fáze, protože po odpoledním tréninku byla ještě posilovna, takže i na ten objem, který měli za sebou, dnes hráči pracovali ve vysokém tempu, i když na některých bylo v závěru vidět, že už nemohli.

Co čeká váš tým v příštím týdnu?
Bude to podobné, jako v prvním. Budeme každý den trénovat minimálně dvoufázově plus nás ve středu čeká dvojzápas s Myjavou a ghanským týmem Takoradi, které se budou hrát od patnácti a sedmnácti hodin v Hroznové Lhotě.

1. FC SLOVÁCKO – VRACOV 4:0 (0:0)

Domácí fotbalisté se proti bojovnému soupeři dlouho trápili, branky začaly padat až v závěrečné půhodině. „Branky jsme začali dávat až v závěru, kdy soupeři došly síly,“ konstatoval asistent trenéra Slovácka Jiří Dekař. Utkání dopadlo neslavně pro polského útočníka Tomasze Stolpu, kteý se už po dvaceti minutách zranil a zkouška tak pro něj skončila.

Branky: 76. a 87. Nestorovski, 64. Hlúpik, 80. Jeleček. Slovácko: Heča – Reinberk, Starý, Mezlík, Jeleček – Hlúpik, Svízela, Daníček, Nestorovski – Stolpa (22. Zahran), Szmek.

SPYTIHNĚV – 1. FC SLOVÁCKO 0:1 (0:0)

Spytihněv se na ligového soupeře v rámci oslav 85. výročí fotbalu v obci vytáhla, dlouho držela nerozhodný výsledek. Až devět minut před koncem po faulu na Fujerika rozhodl o výhře favorita z penalty Volešák. „Na našem výkonu se projevila slabina z minulé sezony, kterou je špatná koncovka,“ podotkl Miroslav Soukup.

Branka: 81. z pen. Volešák. Slovácko: Matalyha – Kuncl, Kordula (46. Košút), Trousil, Kubáň – Fujerik, Volešák, V. Valenta (46. Kerbr), Poliaček – Ondřejka, Vlček (46. Markhel).

Michal Sladký, Danile Ostrčilík