Na podzim si pozici v jeho týmu vybojovalo duo Tomáš Ťok, Tomáš Zajíc, ty teď mohou napodobit další. Z hostování ze Sokolova se vrací Lukáš Sadílek, z juniorky se budou pokoušet posunout nahoru David Machalík, Jakub Rezek, Filip Kubala a opětovně i Tomáš Břečka.

„Do přípravy je v žádném případě nebereme jenom jako kusy, aby nás bylo na tréninku dost. Ťok se Zajícem jsou nejlepším důkazem toho, že šanci má opravdu každý, že nehledíme na jména a věk. Jsou to hráči, kteří mohou v mužstvu zvýšit konkurenci," nechal se slyšet kouč Slovácka.

Nějakou posilu odjinud byste v jeho družině zatím hledali marně. Vedení klubu má údajně vytipované hráče do všech řad, dění na trhu pečlivě sleduje. „Pokud bude možné něco v našich podmínkách zrealizovat, jsem tomu nakloněný, protože chci mít v mužstvu konkurenci. Ta nutí hráče k větší práci, aktivitě – top kluby ukazují, že je to posunuje dál. Na druhou stranu ale nechceme někoho přivádět jen proto, aby někdo přišel," zdůraznil Stanislav Levý

V kolonce odchodů se od včerejšího dne skví jméno Jaroslava Diviše, což jistě bude pro ofenzivu modrobílých velká ztráta. Tým opustí i Milan Kerbr, který v Uherském Hradišti nechce pokračovat a hledá si nové angažmá. Smlouva skončila i Filipu Hlúpikovi, o jeho dalším působení na Slovácku by se mělo rozhodnout v tomto týdnu.

Dnes a ve středu čeká mužstvo vždy jeden trénink, ve čtvrtek a v pátek hráči absolvují kondiční testy v Olomouci a v sobotu uzavřou úvodní týden další tréninkovou jednotkou.

„První týden bude takový rozjezdový, abychom viděli, jak hráči pracovali přes dovolenou, zda splnili všechno, co měli v individuálních plánech," konstatoval Stanislav Levý.

V dalším období budou hráči dobíjet baterky během kondičního soustředění a dvoufázových tréninků, které budou prošpikovány přípravnými zápasy. Koncem ledna pak tým odletí na herní soustředění do Turecka, kde Slovácko odehraje tři utkání s kvalitními soupeři. Po návratu z Turecka bude následovat generálka se Senicí a pak už odstartuje jarní část soutěže domácím utkáním s Jabloncem.

Hráči si přes svátky museli dávat pozor na přehnanou konzumaci cukroví, aby je vážení nepřišlo draho. „Před odchodem na dovolenou jsme se o tom s hráči při pohovorech bavili, věděli, co je dané. Jsou to profíci, jsem přesvědčený, že nebude potřeba řešit žádný problém. O pokutách se nechci bavit, navíc jsou i jiné možnosti než jen finanční postihy," varoval kouč Slovácka své svěřence na dálku.

Sám si přes svátky příliš volna neužil, to je podle něj úděl trenérů. Doma v Praze ani nezavítal na vánoční trhy. Na svařák a punč si zašel už během adventu v Berlíně. „Jezdím tam pravidelně, opět jsem tam strávil pár dní. Týden na to tam došlo k tomu neštěstí," připomněl Stanislav Levý tragédii, při níž pod koly kamionu řízeného teroristou přišlo o život dvanáct lidí a dalších padesát bylo zraněno.

Momentálně vedle klasických trenérských starostí řeší i změny ve vedení klubu. Po nástupu nového ředitele Petra Pojezného se spekuluje, že by se měl stát jakýmsi sportovním ředitelem. Jednání sice nepopřel, zatím ale nechtěl být konkrétní.

„O něčem jsme se už bavili, podrobnosti ale budeme řešit teprve v těchto dnech. Větší zodpovědnosti se nezříkám, k tomu ale musí být i odpovídající kompetence. Zatím platí, že se na mé pozici hlavního trenéra nic nemění. Uvidíme, jak to nakonec bude rozdělené, jestli mi něco přibude. Času je ještě dost, do začátku ligy zbývá šest týdnů," dodal Stanislav Levý.

Plán zimní přípravy:

Úterý 3. ledna – začátek zimní přípravy

Středa 11. ledna – přípravné utkání s Hodonínem

Sobota 14. ledna – přípravné utkání s Vítkovicemi

Pátek 20. ledna – přípravné utkání s Trnavou

Středa 25. ledna – odlet na herní soustředění do Turecka

Sobota 28. ledna – přípravné utkání s Lokomotivou Plovdiv

Čtvrtek 2. února – přípravné utkání s FK Zorja Luhansk

Sobota 4. února – přípravné utkání (v jednání)

Neděle 5. února – návrat ze soustředění v Turecku

Sobota 11. února – přípravné utkání se Senicí

Pozn.: časy a místa utkání budou upřesněny