1. FC SLOVÁCKO – JIHLAVA 2:0 (1:0)

Úvodní duel byl dlouho vyrovnaný, na stranu Slovácka jej převážila až výstavní vlastní branka jihlavského Šilingera. „Jihlava zahušťovala protor, dobře bránila. Měli jsme sice velkou územní převahu a dařila se nám kombinace, bohužel jsme ale opět trpěli naší tradiční nemocí – slabou koncovkou,“ nechal se slyšet trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Toho po změně stran potěšil pouze Václav Ondřejka, který krásnou křížnou střelou podtrhl výhru svého týmu – 2:0.

Branky: 28. vlastní Šilinger, 71. Ondřejka. Slovácko: Heča – Kuncl, Kordula, Reinberk, Nešpor – V. Valenta, Perůtka, Volešák, Hlúpik – Fujerik, Ondřejka. Trenér: Soukup.

1. FC SLOVÁCKO – JIHLAVA 0:1 (0:0)

Slovácko kvůli četným absencím nasadilo pětici hráčů z dorostu a juniorky a na jeho hře to bylo znát. „Náš výkon nebyl zdaleka tak dobrý jako v prvním utkání. V žádném případě se ale nechci vymlouvat na to, že nám chyběli hráči. Za Jihlavu také nastoupili kluci z juniorky. Nehráli jsme dobře, dělali jsme spoustu chyb,“ zlobil se Soukup.

Radost mu snad mohla udělat jen skutečnost, že se poprvé po zranění postavil do branky Miroslav Filipko. Ten už ve druhé půli pouze přihlížel, když jeho nástupce Slováka překoval povedenou ranou z dálky jihlavský Karlík. „Trochu jej nachytal na hruškách,“ uzavřel hradišťský trenér.

Branka: 68. Karlík. Slovácko: Filipko (46. Slovák) – Ruman, Mezlík, Starý, Jeleček – Habanec (60. Ohnútek), Kleiber, Borusík, Urbánek – Švancara (80. Habanec), Nestorovski.

Slováčtí absentéři

Tomáš Košút – Má z pondělního tréninku natažený sval ajeho ohrožen jeho start za slovenskou jednadvacítku i odlet na soustředění do Turecka. „Více napoví páteční vyšetření u lékaře,“ prozradil trenér Miroslav Soukup.

Radek Szmek
– Od sobotního přípravného duelu s Trenčínem laboruje s poraněným kotníkem. „Asi to tam trochu odnesly vazy, otok už ale splaskl a snad by měl být brzy v pořádku

Amadou Cissé
– V pondělí letěl do Francie vyřídit si víza, aby mohl odcestovat na soustředění do Turecka. „Měl už být dnes zpátky a hrát, jenže před zpáteční cestou se vyskytl nějaký problém s palubním lístkem, takže musel přenocovat na letišti,“ vysvětlil Soukup.

Jiří Valenta
– V úterý na tréninku si zablokoval záda. Zranění by nemělo být vážnějšího charakteru.

Lukáš Kubáň
– Ulehl s teplotami. „Už den před zápasem nevypadal nejlépe, a když přišel na sraz, tak jsme jej poslali zpátky do postele,“ podotkl Soukup. Hrozící chřipkové epidemii se snaží ve Slovácku předcházet. „Hráči mají zvýšené dávky vitamínů, do regenerace zařazujeme i saunu, která je výbornou prevencí. Hlavně ale klukům říkáme, ať zapomenou na frajeřiny a nechodí venku s mokrou hlavou. Ať nechtějí za každou cenu vypadat dobře a radši si na hlavu narazí kulicha. Když totiž stojíte týden kvůli chřipce, nebo nedejbože berete antibiotika, tak o všechno natrénované přijdete,“ dodal slovácký trenér.