Krátce po dvanácté hodině se z kabiny fotbalistů Slovácka ozývají salvy smíchu. Týmu Slovácka sice po podzimní části patří osmá příčka, ale že by z toho bylo až tak veselo? To jistě ne, netradiční nápad trenéra Slovácka přesto do velké míry pramenil z dobré nálady, která v klubu po povedené polovině soutěže panuje.

Čtěte také ON-LINE s trenérem 1. FC Slovácko Svatoplukem Habancem

„Ještě jsem nikdy nic podobného nedělal. Prostě se mi to urodilo v hlavě – mně se tam totiž takové kraviny občas urodí. Asi čtrnáct dní jsem se s tím pachtil, abych pro každého něco vymyslel. Aby se u toho zasmáli a aby to neurazilo," vysvětlil Svatopluk Habanec, jak nápad na vánoční dárky vznikl. Není bez zajímavosti, že se s nikým neradil, všechny věci pořizoval podle toho, co stačil za necelé čtyři měsíce v klubu vypozorovat.

Jeho svěřenci byli z dárků nadšení. S úsměvem od ucha k ucha vycházel z hráčské šatny například Radek Mezlík, který dostal zavařené třešně a podepsanou kartičku Lukáše Droppy z Baníku Ostrava. „Ve vzájemném duelu Radkovi málem ukončil kariéru, tak když jsem ho potkal v Hradišti, neodolal jsem," svítili Habancovi oči. „Musím říct, že mě to pobavilo. Zasmál jsem se, vzpomínky jsou ještě čerstvé," nechal se slyšet spolehlivý obránce.

Trenér Slovácka na sebe prozradil, že má rád ironický humor a kameňáky. Jeho některé dárky tak byly ostřejšího rázu. Asi nejdrsnější dostal Filip Hlúpik. Fotbalisty Slovácka sice neuvěřitelně pobavil, není ovšem publikovatelný pro veřejnost. O fous unikl masér Radek Smolčák, jenž nakonec vyfasoval dětskou hru blechy. „Chybí mu článek u prstu, tak jsem mu původně chtěl v ptákovinách koupit nasazovací prst, ale nepovedlo se," mrzelo oblíbeného kouče.

Kapitán mužstva Jan Trousil pak má od včerejška oficiálně schváleno kouření, neboť od trenéra dostal špičku na cigarety. „Každý ví, že si občas u kafé cigáro dá, tak aby to během přípravy dělal aspoň s tou násadou, aby to bylo zdravější," pousmál se Habanec.

„Můj dárek mě potěšil opravdu moc," smál se Jan Trousil, který za svou dlouhou kariéru ještě od kouče nikdy žádný dárek nedostal. „Tady je vidět, že Svaťa má rád srandu a s čím sem ve čtvrtém kole nastoupil, v tom pokračuje dál. Nic takového jsme nečekali, je to ale přesně jeho smysl pro humor. Pro mančaft je jedině dobře, když je trenér na jeho vlně," pochvaloval si zkušený stoper.

Toho mile překvapilo, že dárky nedostali jen hráči. „Odpovídá to tomu, jakou trenér nastolil atmosféru nejen v kabině, ale v klubu vůbec. Je jen dobře, že žije i s realizačním týmem a lidmi, kteří se starají o chod klubu, je s nimi na jedné lodi. Určitě to pro ně bude také příjemné zpestření, a až bude něco potřebovat, tak mu udělají, co mu na očích uvidí. Pomohou mu a nebudou mu házet klacky pod nohy," je přesvědčený Jan Trousil.

A co si někteří z nich vysloužili? „Naše pradlena je sprostá jak dlaždič, tak dostala pravidla českého pravopisu," prozradil Svatopluk Habanec, který nezapomněl ani na řidiče autobusu. „Jeden pořád frká, ten dostal kapesníky. Druhý zase jezdí pomalu, tak jsem mu dal cihlu," uzavřel svou před(vánoční) show Svatopluk Habanec.

Jak se Habancovi špičkování jednou nevyplatilo…

Jednou ovšem se svým špičkováním Svatopluk Habanec málem narazil. „Asi po druhém kole jsem hráčům slíbil, že když budou po podzimu první nebo druzí, tak je všechny vezmu na dovolenou do Egypta. No, a oni získali čtyřicet bodů. Naštěstí asi osm hráčů nechtělo, tak jsem mužstvo vzal aspoň na tři dny na Moravu do sklípku. „To by taky docela drahé," směje se Habanec při vzpomínce na působení v Ústí nad Labem.