Jenže domácí pohrdli několika tutovkami a v nervydrásajícím závěru mohli o druhé domácí vítězství přijít. Opět se ale ukázalo, jak je důležité míti nikoliv Filipa, ale Filipka. Domácí gólman totiž v závěru vytáhl jeden z svých parádních zákroků a Hradec tak odjel domů s prázdnou.

Hned úvodní okamžiky zápasu naznačily, že se zaplněný hradišťský stadion může těšit na útočnou podívanou. Už po několika vteřinách se do šance vřítil Fujerik, gólman Lindr ale jeho úmysl vystihl. Vzápětí musel své rukavice použít i Filipko, Fischerova střela mu ale příliš starostí nenadělala.

I v dalších minutách se hrál fotbal nahoru dolů, Hradec ukazoval, že čtyři body nezískal v úvodních dvou kolech náhodou. Postupem času se ale začalo stále více hrát na jeho polovině, útočné kleště Slovácka vyvíjely na obranu Votroků stále větší tlak.

Stoprocetní šance Švancary a Ondřejky sice gólem neskončily, v závěru poločasu se ale stadion přece jen roztančil slováckou sambou. Paradoxně ji odstartoval hradecký Karal, který po Švancarově patičce poslal míč do vlastní brány – 1:0.

„Jsem rád, že jsme dokázali navázat na výkon s Teplicemi. Neustále jsme se tlačili dopředu a nakonec se dočkali i vedoucího gólu,“ těšilo domácího trenéra Miroslava Soukupa.

Zábava pokračovala i po změně stran. Domácí hračička Petr Švancara nejprve vyzval k tanci své strážce, aby vzápětí našel přesným centrem Ondřejku, který parádním volejem zvýšil na 2:0. „Byli jsme vzadu pět na dva, přesto jsme se s domácími útočníky nedokázali vypořádat,“ zlobil se na své obránce hradecký trenér Václav Kotal.

Chvíli nato mohlo být definitivně „vymalováno“, Kuncla ale v tisíciprocentní šanci vychytal Lindr. Toho v 66. minutě překonal znovu Ondřejka, na brankové čáře ale stačil odkopnout balón do bezpečí jeden z obránců.

Hosté se pokusili otevřít hru, ale několikrát na to mohli škaredě doplatit. Když ale zvýšením náskoku pohrdli Volešák s Kordulou, uhodilo z ničeho nic na druhé straně. Dvořák po rohovém přesnou hlavičkou přerušil domácí koncert a zadělal na nervózní koncovku – 2:1.

„Kdybychom dali třetí a čtvrtý gól, tak už by Hradec neměl šanci,“ litoval promarněných příležitostí kouč Slovácka, který si tak musel vytrpět nervydrásající závěr.

Nejhůře mu určitě pět minut před koncem, kdy další Dvořákova hlavička už už mířila pod břevno Filipkovy brány. Domácí gólman ale leopardím skokem dokázal vytlačit míč na břevno a zachránil tak domácím tři body.

„Po prostřídání jsme se zlepšili, vstřelili jsme i kontaktní gól. Měli jsme i další šanci, ale na ty se nehraje. Počítá se jen to, co spadne do brány. V závěru jsme si pak vybrali nováčkovskou daň – ať si to přebere každý, jak chce,“ procedil nasupeně mezi zuby Václav Kotal, který naznačoval, že něco nemělo být v pořádku.

Toho si však kromě něj nikdo na stadionu nevšiml. Ani jeho domácí protějšek netušil, o čem je řeč. „Že soupeř cítí křivdu? Tak to vůbec nevím proč. Neviděl jsem tam vůbec nic, proč by tomu tak mělo být. Hradec jsme jasně přehráli, zápas měl spíš než 2:1 skončit 5:2,“ uzavřel Soukup.

1. FC SLOVÁCKO – HRADEC KRÁLOVÉ 2:1 (1:0)

Branky: 43. Karal vlastní, 51. Ondřejka – 75. Dvořák. Rozhodčí: Zelenka – Filípek, Marek. ŽK: Kordula – Lindr. Diváci: 6302.

1. FC Slovácko: Filipko 1 – Kuncl 2, Mezlík 2, Košút 2, Reinberk 2 – Fujerik 2 (77. J. Valenta), Volešák 2, Kordula 2, V. Valenta 1 – Ondřejka 1 (90. Szmek), Švancara 1 (83. Hlúpik). Trenér: M. Soukup.

Hradec Králové: Lindr 3 – Poděbradský 3 (62. Dvořák), Wozniak 4, Chleboun 4 (57. Kasálek) – Rezek 3 (80. Tomašák), Hochmeister 3, Fischer 3, Karal 3 – Kocourek 3, Černý 2, Pilař 3. Trenér: V. Kotal.