I přes nepřesvědčivé výsledky vyslovil se soustředěním trenér Slovácka na klubovém webu spokojenost. „V Turecku je celý mančaft pohromadě, hodně spolu komunikujeme a utužujeme partu. Zároveň zde máme ideální podmínky pro trénink na přírodním povrchu, což by byl v našich podmínkách byl momentálně problém," dobře ví Habanec.

Příprava vyvrcholí v neděli odpoledne, kdy se od 15.00 hodin střetne Slovácko v generálce na jarní start sezony proti Sigmě Olomouc. Trenér Habanec má o sestavě na první ligové kolo, které Slovácko odehraje proti pražské Spartě téměř jasno. Otazník mu zatím zůstává nad dvěma posty sestavy. „Obsazení dvou míst mně trošku zamotalo hlavu. Uvidím, jak mě dotyční hráči přesvědčí v posledním přípravném zápase proti Sigmě, ale i na tréninku," přemítá kouč Slovácka.

Jedním z hráčů, o kterém trenér osmého mužstva tabulky přemýšlí, by mohl být ofenzivní záložník, nebo chcete li útočník, Milan Kerbr. Na tureckém soustředění odehrál všechny tři zápasy, z toho první dva bez vystřídání. Sám třiadvacetiletý fotbalista, který patří k příjemným překvapením celého přípravného období, hodnotí šance na místo v základní sestavě střízlivě.

„To je spíš otázka na trenéra. Myslím si, že bych v přípravě nehrál všechny zápasy kdyby jsme neměli tolik marodů. Nějaké zdravotní problémy měli Filip Hlúpik a Fudži (Lukáš Fujerík), ale věřím, že šance na základ tady je," dělá si naděje Kerbr, který měl na celé soustředění jenom slova chvály. „Podmínky se nedají hodnotit jinak než pozitivně. Vynikající a hlavně velký výběr jídla. Kvalitní terény a vyšlo nám také počasí. Hotel je na špičkové úrovni, kousek od moře. Byl jsem se tam podívat s Jirkou Valentou a alespoň si namočit nohy, ale myslím, že u moře byli skoro všichni kluci."

Dvě prohry a jedna remíza. Ani tyto výsledky na herním soustředění mužstvu dobrou náladu neubraly, i když je hráči nebrali na lehkou váhu. „Samozřejmě, že chceme vyhrát každý zápas, ale nálada je normální – dobrá. V Turecku byla všechna utkání spojená víc s taktikou jako příprava doma. Snažili jsme se všechno dopilovat k prvnímu mistráku na Spartě. Osobně jsem bral zápasy na soustředění jako mistrovské utkání, bylo to něco jiného jako doma. Tam se v přípravných zápasech nabírala hlavně kondička," přiznává Kerbr a už se nemůže dočkat návratu. „I když je tady všechno super, tak jsem rád, že už pojedeme domů. Deset dní stačilo, těším se na rodinu, přítelkyni a také na kamarády," vzkazuje na závěr z turecké Antalye.