Na poslední klokany mají v tuto chvíli už jedenáctibodový náskok plus lepší bilanci ve vzájemných zápasech. Patnáctý Baník Ostrava ztrácí bodů devět, a to se dost možná z předposlední příčky vůbec sestupovat nebude. Jeden tým totiž s velkou pravděpodobností Gambrinus ligu opustí nikoliv kvůli svým výkonům na hřišti.

Přestože Znojmo v lize válí nad očekávání a se záchranou dost možná nemusí mít problémy, s velkou pravděpodobností stejně dostane padáka. Na vině je absence vyhovujícího stadionu.

„Pokud Znojmo nebude mít do 30. 6. letošního roku stadion podle regulí, bude automaticky prvním sestupujícím, i když se umístí na 14. či lepší příčce. Společně s ním opustí ligu poslední tým tabulky," uvedl Ivo Lubas, ředitel Oddělení profesionálního fotbalu Fotbalové asociace České republiky (FAČR).

I kdyby tomu tak nakonec nebylo, náskok Slovácka na sestupové příčky je v tuto chvíli luxusní. V momentální situaci by se modrobílí měli oprostit od zbytečného tlaku a zbytek sezony si užít. A třeba pořádně prohnat soupeře před nimi. Šestá, nebo i pátá příčka by nemusely být nedosažitelné.