Nezdolal je ani dánský Viborg, které modrobílí na herním soustředění v Turecku porazili 2:1. O výhře Slovácka rozhodly trefy Jiřího Valenty a Václava Ondřejky.

Viborg FF – 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)

Utkání se hrálo pouze 2×30 minut. „Absolutně jsme nechápali, co se děje. Dánové ale jednoduše přišli s tím, že hráli i den předtím, a tak že buď se bude hrát jen dvakrát půl hodiny, nebo vůbec. Všechno přitom bylo dopředu domluvené," zlobil se Svatopluk Habanec, který chtěl vyzkoušet herní varianty a ve zkráceném duelu k tomu neměl tolik prostoru.

Úvod zápasu vyšel lépe dánskému týmu. Do samostaného úniku se po rychlém brejku dostal Thomas Dalgaard a tváří v tvář Dušanu Melichárkovi nezaváhal – 1:0. Gólman Slovácka se do branky vrátil po dvoutýdení pauze, kdy léčil zranění, a návrat mu tak rychle zhořkl. Naštěstí jen na chvíli. Jeho spoluhráči totiž dokázali ve 27. minutě po pěkné kombinaci ze strany vyrovnat. Z hranice šestnáctky se hezky trefil Jiří Valenta – 1:1.

Po obrátce už měli navrch hráči osmého týmu Gambrinus ligy. Rozhodující moment přišel v 50. minutě. Václav Ondřejka si elegantně zpracoval centr Vlastimila Daníčka a druhým dotekem poslal míč do šibenice – 1:2.

Slovácko pak zatlačilo svého soupeře a vytvořilo si i další šance k navýšení náskoku, ale skórovat již nedokázalo.

„Ve hře jsme byli dominantnější, soupeř hrozil převážně po brejkových situacích po našich hrubkách. Měli jsme tam další šance v podání Petra, Trávníka, Ondřejky a Diviše, ale ty bohužel zůstaly neproměněny," zhodnotil utkání Svatopluk Habanec.

V pondělí 10. února čeká Slovácko poslední utkání na soustředění v Turecku s ruským týmem Volga Nizhny Novgorod.

Branky: 27. Valenta, 50. Ondřejka. Slovácko: Melichárek (31. Heča) – Daníček, Trousil (31. Mezlík), Košút, Reinberk, Diviš, Trávník, Šumulikoski (31. Bartoš), Valenta (31. Petr), Ondřejka – Holek. Trenér: S. Habanec.