Fotbalisté Slovácka odehráli proti lídru nejvyšší slovenské soutěže nejlepší utkání přípravy. O výsledku zápasu rozhodli domácí už po devíti minutách hry. Výsledek mohl zvrátit Diviš, ale zazdil dvě obrovské šance.

AS Trenčín – 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Desátý celek Synot ligy, který přijel bez odpočívajícího Doška, nezačal vůbec zle. Už po pěti minutách hry se prezentoval rychlonohý Diviš střelou do břevna, ale ani odražený míč nestihl nikdo v modrém dresu usměrnit do branky Trenčína.

„Šel na branku soupeře úplně sám, dorážel Biolek, ale přestřelil," upřesňoval první šanci Slovácka asistent trenéra Jiří Dekař.

Jediný a jak se později ukázalo, rozhodující gól utkání přišel po devíti minutách hry. Domácí Guba se proháčkoval až na hranici malého vápna a z úhlu překvapivě prostřelil Heču, který na obdržené brance rozhodně nebyl bez vinny.

„To snad ani nebyla šance, byla to taková nenápadné akce. Guba vystřelil na první tyč, Milan si to nepokryl, asi čekal od střílejícího hráče přihrávku pod sebe. V prvním poločase to byla jediná střela soupeře na bránu," povídal Dekař.

Po půlhodině hry mohl srovnat znovu aktivní Diviš, dostal ideální balon do vápna Trenčína, ale ve stoprocentní šanci míří těsně vedle.

„Další naše obrovská příležitost. Civič, poslal střílený míč do vápna, ale Jarda Diviš minul branku, to musí dávat," posteskl si asistent trenéra Habance.

Druhý poločas už tak výživný nebyl. Kouč Habanec prostřídal téměř celou sestavu. Aktivitou hýřil na hrotu zejména Francis Koné, ale jeho hlavička zhruba patnáct minut před koncem mířila o vlas vedle.

Slovácko sice v Trenčíně padlo, ale předvedlo v přípravě zatím svůj nejlepší výkon.

„Z naší strany to byl výborný zápas. Trenčín v týdnu porazil pražskou Spartu, měli jsme trošku obavy, že to bude ze strany domácích vítr, ale musím pochválit hlavně defenzívu, utkání zvládla výborně. Obdržená branka byla velmi nešťastná, nebylo to po žádné naší hrubce. Obranná fáze byla na velmi vysoké úrovni. Trenčín v přípravě válcuje všechny soupeře, navíc nastoupil v podobné sestavě, ve které v týdnu porazil pražskou Spartu," hodnotil zápas Dekař a nastínil další program Slovácka.

„V neděli měli hráči volno, v pondělí a úterý jsou dvoufázové tréninky a ve středu po obědě odjíždíme na letiště do Vídně. Odlet do Turecka je kolem sedmé večer," uvedl Dekař. Závěrečnou nominace na herní soustředění se hráči dozví na pondělním tréninku.

„Máme v nominaci ještě nějaké otazníky, jsou tam nějaké zranění, všechno se rozhodně po pondělním tréninku," prozradil na závěr.

Branka: 9. Gula

FC Slovácko: Heča – Chýla (60. Šimko), Rada (46. Hofmann), Břečka (46. Košút), Kuncl (60. Reinberk) – Biolek, Havlík, Šumulikoski (60. Sadílek), Daníček, Civić (46. Kerbr) – Diviš (60. Koné). Trenér: Svatoluk Habanec.