Svěřenci trenéra Kalvody totiž opět neproměnili spoustu šancí a mezi oběma kandidáty na postup tak nadále zůstal dvoubodový rozdíl.

První poločas patřil zcela domácím. Jejich převahu odstartoval po deseti minutách hry Lysoněk, jehož pumelici zastavilo až břevno hradecké brány. Slovácko se stále tlačilo dopředu, obrana Východočechů ale pracovala velmi dobře.

Až ve 28. minutě to z otočky nebezpečně zkoušel Činčala, balón však letěl těsně nad.

Po půlhodině hry se však na domácí usmálo štěstí. Na hranici šestnáctky se do míče opřel Šultes a jeho tečovaný pokus zapadl přesně k levé tyči Podhajského brány – 1:0.

„Prvních třicet minut jsme zvládli velice dobře, pak jsme ale dostali nešťastný gól. Naštěstí jsme se dokázali zvednout a zápas otočili,“ pochvaloval si trenér Hradce Králové Pavel Malura.

To domácí lodivod Leoš Kalvoda byl o poznání rozmrzelejší. „V první půli jsme měli ještě dvě tři dobré akce, jenže jsme je nedokázali dotáhnout do gólového konce.“

Slovácko svůj těsný náskok nenavýšilo a po změně stran za to zaplatilo. Při Plašilově hlavičce z 55. minuty ještě Bolka zachránila levá tyč, o pět minut později už ale Černý využil volného prostoru, který mu nabídli Lysoněk s Inemanem, a vyrovnal.

„Hráči měli bránit víc natěsno a třeba i takticky přerušit hru,“ vytkl svým svěřencům Leoš Kalvoda.

Ještě předtím se mohlo změnit skóre na druhé straně, Görner ale nejvhodnější okamžik ke střele prováhal. Po vyrovnání domácí zvýšili obrátky a dvakrát byli blízko druhého gólu.

Po Gondově parádním průniku a následné střele ale podržel Východočechy Podhajský, hlavičce Inemana zase scházelo pár centimetrů. Zápas dvou aspirantů na postup tak skončil dělbou bodů.

„Bylo to jedno z kvalitních utkání, a to i díky výkonu soupeře,“ ocenil hru Hradce domácí kouč Leoš Kalvoda.

„Nás mohou mrzet neproměněné šance, jinak klukům nemám co vytknout, protože zápas odedřeli,“ dodal domácí kouč, který se se svým protějškem shodl, že fanoušci viděli dobrý bojovný zápas.

„Jestli remíza nic neřeší? Spíš znamená, že nikdo neztratil naději na postup. Zvlášť v případě naší prohry bychom se dostali do potíží. Ztrácet pět bodů pět kol před koncem by bylo složité,“ byl rád za nerozhodný výsledek kouč Hradce Králové Pavel Malura.

1. FC Slovácko – Hradec Králové 1:1 (1:0)

Branky: 31. Šultes – 60. Černý. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Teuber. ŽK: Gonda – Rezek, Podhajský, Pospíšil, Čupr. Diváci: 4276.

Slovácko: Bolek – Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk – Šultes (64. Racko), Fischer (78. Stýskala), Görner, Gonda – Činčala, Matůš (72. Chmelíček). Trenér: L. Kalvoda.
Hradec Králové: Podhajský – Pospíšil (66. Přibyl), Wozniak, Chleboun, Čupr – Plašil, Vít, Němeček (33. Dian), Rezek – Černý (86. Vodehnal), Dvořák. Trenér: P. Malura.