Podle všeho by se měl trenéru Jurkemikovi brzy hlásit elitní střelec Petr Faldyna.

„Takový vstup do sezony jsme si určitě nepředstavovali. Ale sezona je ještě dlouhá a věříme, že stále máme šanci poprat se o nejvyšší příčky,“ říká předsedkyně představenstva klubu Marcela Mrázková.

Bota zatím tlačí Slovácko nejvíce v útoku. Mužstvo se dokáže dostat do šancí, s jejich proměňováním je ale na štíru. „Chybí mi vyložený střelec, gólový útočník,“ říkal už před začátkem soutěže trenér Ladislav Jurkemik. A jeho slova se, bohužel pro Slovácko, naplnila.

I po utkání v Jihlavě si jen bezmocně povzdechl. „Jediné, co můžu mančaftu vytknout, je neproměňování šancí.“ Proto má Slovácko po třech kolech pouhý jeden bod. „Víte, já bych byl radši, kdyby trenéři soupeřů o nás říkali, že nehrajeme nic a my teď měli sedm bodů. Nás chválí v Jihlavě, v Opavě, ale my z toho nic nemáme. Pokud nebudeme důraznější soupeřově šestnáctce a ty šance, které si vypracujeme, nedáme, tak… Asi jsme urazili štěstí,“ pokrčil rameny Jurkemik.

„Když začneme proměňovat šance, budeme zase vyhrávat,“ ví i šéfka klubu Marcela Mrázková. „Věřili jsme, že Psohlavec a Berger přinesou góly, to se ale zatím nestalo,“ dodala. Po shlédnutí úvodních tří utkání proto vedení klubu usoudilo, že obratu k lepšímu bude potřeba pomoci. Proto začalo shánět posily.

„Ano, jednáme o doplnění kádru,“ řekla nejprve Mrázková, vzápětí však svá slova rozvedla. A zdá se, že by nemělo jít pouze o nějaké „doplnění“. Jednou nohou ve Slovácku už totiž má být útočník Jihlavy Petr Faldyna. „Máme o něj velký zájem. Už jsme jednali a jsme připraveni splnit jeho podmínky,“ uvedla šéfka Slovácka.

Faldyna už před časem barvy Slovácka (tehdy klub ještě vystupoval pod hlavičkou Synotu) hájil, góly střílel také v sousedních Kunovicích. Od té doby zde má vážnou známost a na Slovácku také bydlí. I proto se jeho příchod jeví velmi pravděpodobně. Sám Faldyna je ale zatím opatrný. „Teď bych se k tomu ještě nerad vyjadřoval, ale nějaká jednání proběhla,“ připustil. Podle našich informací by neměl být problém ani s jeho uvolněním z Jihlavy. „Petr tam má smlouvu, která mu umožňuje odejít,“ nechala se slyšet i Marcela Mrázková.