„Ambice máme velké. Je to sice sport a stát se může cokoliv, my ale chceme postoupit do ligy,“ říká generální ředitelka klubu Marcela Mrázková. Kdyby se to nepodařilo, ve Slovácku i v širokém okolí by zavládlo velké zklamání.

Druhou ligu má totiž Slovácko rozehranou velmi dobře, coby lídr tabulky ale má k dipozici jen minimální náskok. Jaro slibuje zajímavý souboj o dva lístky „nahoru“. Všichni fanoušci z Uh. Hradiště a okolí ale věří, že 14. června po utkání s Příbramí vypuknou na hradišťském stadionu velkolepé oslavy.

Přestože Slovácko obsadilo po podzimu první příčku, vedení klubu se poměrně nečekaně rozhodlo pro změnu na klíčovém postu trenéra. Pavla Maluru tak nahradil zkušený Leoš Kalvoda. „Jaký je mezi námi rozdíl? Jsme asi stejně vysocí, já jsem ale těžší,“ nezapřel na tiskové konferenci Leoš Kalvoda svůj pověstný smysl pro humor. „A vy ještě máte víc vlasů,“ doplnil jej ve stejném duchu jeden z přítomných novinářů. „Jenže on si je na rozdíl ode mě holí,“ zareagoval bleskově trenér Slovácka a projel si rukou svou pleš.

Už vážněji pak odpověděl na předešlý dotaz kapitán týmu Pavel Němčický. „Malura byl, promiňte, trenére (s úsměvem pohlédne na Leoše Kalvodu), mladší ročník, bylo to tady víc demokratičtější. Pan Kalvoda je přísnější,“ uvedl třicetiletý obránce. „A zkušenější,“ navázal na něj plynule Kalvoda. „Sám podle sebe totiž vím, že když se hráčům povolí, tak toho hned zneužijí.“ Tvrdou ruku ukázal nový trenér hráčům už během zimní přípravy. Když se jim nepovedlo dvojutkání se Spartou, okamžitě pocítili jeho hněv. „Myslím, že nám to pomohlo. Od té chvíle jsme se zvedli,“ pokýval uznale hlavou kapitán Slovácka.

Další změnou by mělo být agresivnější pojetí hry. „Máme soupeře napadat už na jeho polovině, znepříjemňovat mu rozehrávku,“ prozrazuje základní prvek Nemčický. „S tímto způsobem hry jsem slavil úspěch už v HFK, teď mě mrzí, že jsem o body připravil i Slovácko,“ dodal Kalvoda.

Na dvě postupová místa do I. ligy jsou přinejmenším čtyři kandidáti, soustředit se jen na souboj s nimi by ale podle Kalvody byla velká chyba. „Už první zápas v Sokolově bude nesmírně těžký. Trénuje je Martin Hašek a spolupracuje i s panem Hřebíkem, takže si každý dovede představit, co nás čeká,“ varuje před jakýmkoliv podceněním Kalvoda, který přidává i obavu z terénu. „Hřiště možná bude zmrzlé, vyhrát jenom fotbalovostí určitě nepůjde,“ je přesvědčen zkušený trenér, který by případný nezdar bral jako velký neúspěch. „Podmínky k přípravě tady máme perfektní, tak je teď na nás, abychom to vedení klubu vrátili na hřišti,“ uzavřel Kalvoda.

Posily očima trenéra Leoše Kalvody

JAROMÍR GRIM - „Znám jej z Olomouce. Je to šikovný perspektivní záložník, který umí připravit gólové šance. Jen mu o trošku déle trvá, než se sžije s mužstvem.“
LUKÁŠ MATŮŠ -„Přesně typ hráče, kterého jsme potřebovali. Je velmi důrazný a neuhne ze žádného osobního souboje. Jsem přesvědčen, že nám bude platným hráčem.“
MICHAL GONDA - „Levonohý záložník, dobrý do kombinace. Má zkušenosti s českou ligou z působení v Příbrami. Poctivý fotbalista, který je použitelný na kterémkoliv místě v záloze.“