Čtrnáctidenní ligová přestávka by podle kouče Slovácka měla stačit na jeho vyléčení. „Před Znojmem si přivodil silný výron v kotníku. Momentálně už trénuje a věřím, že na Slavii bude fit."

V posledních zápasech se neobjevoval na lavičce ani Václav Ondřejka. Ofenzivně laděný fotbalista si léčil drobné zranění nohy. „Měl lehce natažené vazy v kotníku. Momentálně už se připravuje naplno," prozradil kouč Slovácka.

Další hráč ze základní sestavy, který by měl být připraven na následující kolo, je Patrik Šimko. Po utkání v Liberci si na tréninku natáhl lýtkový sval a musel vynechat tři ligové duely. Po vynucené pauze už nastoupil o uplynulém víkendu a ve středeční předehrávce MSFL za B-tým.

„Už jsem dlouho nebyl zraněný, nejvážnější to bylo ještě v Žilině, kde jsem nějaký čas marodil se zády a jednou jsem měl zlomenou ruku," vypočítával svoje absence levý bek šestého týmu tabulky, který nastupoval v základní sestavě od jedenáctého kola.

Společně s Patrikem Šimkem přišel z olomouckého HFK Matěj Biolek. Na podzim si připsal tři ligové starty. Naposled nastoupil začátkem listopadu v domácím zápase proti pražské Dukle. Kdy se objeví znovu na hřišti, to je záhada i pro trenéra Habance.

„Matěj je zapeklitý případ. Má nespecifikovaný zdravotní problém, který ho trápí už více než čtyři měsíce. Momentálně nemůžeme přijít na to, co to je. Nějaká šlacha v kotníku, která je při zátěži bolestivá. Při vychýlení kotníku se objevuje píchavá bolest – to znamená, že nemůže v kopačkách dělat boční pohyb. Řešíme to, je s tím docela problém. Nedá se mluvit o tom, kdy se Matěj objeví na hřišti," krčí nad zraněním mladého hráče rameny kouč Slovácka.

Po sedmiměsíční pauze se vrátil v zimě do přípravy Filip Hlúpik. Odehrál dva zápasy, pak se mu však obnovilo zranění kolena. Pauzíruje celé jaro a v letošním ligovém ročníku se na trávníku už neobjeví. „Určité malé části tréninku už absolvuje s mužstvem. Měl by být připraven do letní přípravy," vyslovil přání trenér Habanec.

Největším smolařem je Lukáš Fujerik. Fotbalista, který až do svých osmadvaceti let nepoznal, co je vážné zranění. Během následujících dvou sezon ale už čtyřikrát skončil na operačním stole.

Koncem srpna loňského roku, deset minut před koncem zápasu rezervy Slovácka proti olomouckému HFK, se po zákroku hostujícího kapitána Tomáše Dadáka svalil k zemi a následoval okamžitý převoz do nemocnice.

„Na operaci mně sešili natržený postranní vaz a pravděpodobně mám urvaný ještě přední zkřížený," povídal Lukáš Fujerik pár dní po vážném zranění. Od zápasu uběhlo už více než osm měsíců, ale vyhlídky zatím nejsou nijak růžové. „Před měsícem jsem byl na další operaci, vyskytly se nějaké komplikace. V nejbližší době bych měl odložit berle a začít zase rehabilitovat," říká záložník modrobílých, který o návratu raději nechce spekulovat. „Nevím, už nemám kam spěchat. Snad za půl roku. Ve Slovácku mně končí smlouva, takže se uvidí, co bude dál."