„Jednoznačným cílem je postup. Věřím, že ukážeme větší kvalitu v útoku a v poháru budeme bojovat i na jaře," nechal se slyšet trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Před odvetou modrobílí cítí, že mají partii dobře rozehranou a jsou v mírné výhodě. Že by ale měli postup v kapse, to si však v žádném případě nemyslí. Jsou si dobře vědomi, že výsledek je ošemetný. „Máme dobrou výchozí pozici, ale osmifinále se hraje dvoukolově, takže jsme teprve v poločase," upozorňuje obránce Patrik Šimko.

Slovácko mělo v úvodním duelu na dosah výhru, Baník ale necelou čtvrthodinu před koncem stačil zápas zremizovat. „Zápas jsme měli slušně rozehraný, soupeř ale po jedné naší chybě vyrovnal. Mrzí to, protože tu situaci jsme měli vyřešit lépe," poznamenal Habanec.

Jeho protějšek se domnívá, že oba moravští rivalové mají pořád stejnou šanci. „Odveta je zcela otevřená, oba celky mají do čtvrtfinále stejně daleko," tvrdí ostravský kouč Tomáš Bernady.

Slovácko sice chce jednoznačně postoupit, na druhou stranu ho už v sobotu čeká důležitá ligová bitva v Brně. Nebude trenér šetřit některé hráče? „Je možné, že nenastoupí všichni, co hráli o víkendu, že bychom ale někoho šetřili, to ne. Žádný z hráčů není zraněný, naopak už budeme mít k dispozici i Filipa Hlúpika, který se vrací po dlouhé pauze a o víkendu odehrál za béčko celý zápas," připomněl Habanec.

Především však opět bude moct nasadit do hry Libora Doška s Jaroslavem Divišem, kteří o víkendu nuceně pauzírovali kvůli karetnímu trestu. „Samozřejmě jsme rádi, že je zase máme. Naše útočná síla je tím pádem úplně někde jinde," pochvaluje si kouč Slovácka. To je zvyklé v domácím prostředí útočit, soupeře přetlačit. Tentokrát se ale vzhledem k výsledku úvodního zápasu bude muset dopředu tlačit Baník, který potřebuje vstřelit gól. „Bude to taktická bitva. My ale rozhodně nechceme spoléhat na bezbrankovou remízu, určitě budeme hrát útočně," slíbil domácí lodivod. Ten si zároveň přeje, aby jeho tým přišlo povzbudit hodně fanoušků. A to přesto, že pohárové zápasy většinou netáhnou zdaleka tak jako ligové. Jenže Slovácko by se překonáním Baníku značně přiblížilo svému snu postupu do evropských pohárů. Tam už by to ze čtvrffinále Poháru FAČR bylo „coby třemi kameny dohodil…".

„Víte, já pořád čekám, že na nás bude chodit víc lidí. Myslím, že bychom si to za naše výkony zasloužili. Třeba na Plzeň mě návštěva zklamala, čekal jsem tak o patnáct set fanoušků víc. Teď bych byl rád, kdyby přišly aspoň tři tisícovky," doufá Habanec.

Pohárová odveta mezi Slováckem a Baníkem začíná dnes v 17 hodin, řídit ho bude trojice rozhodčích Zelinka Pelikán, Kotík.