„Jsem rád, že jsem tady, doufám, že nepřijdou žádné další komplikace a všechno už bude v pořádku,“ vyjádřil se kapitán Slovácka pro klubový web.

Dnes v 16 hodin čeká na svěřence trenéra Levého opravdová lahůdka. V italském horském středisku Pinzolo se střetnou s druhým celkem Série „A“ AS Řím. Atraktivní duel si nenechá ujít ani generální sekretář klubu Josef Kolář.

„S rodinou jsme si udělali takovou pracovní a výletní cestu. Na zápas se hodně těším. Věřím, že budeme výsledkově spokojení stejně jako proti Dinamu Záhřeb,“ nechal se slyšet.

Útočník Slovácka Tomáš Zajíc
Zajíc nejprve pálil šance, pak ale předvedl parádu

Podporu budou mít svěřenci trenéra Levého i v hledišti. Vedení klubu vypravilo zdarma pro držitele permanentek a fanoušky Slovácka autobusový speciál, který byl podle posledních informací téměř zcela zaplněn.

„Už zhruba v půlce týdne jsme měli téměř vyprodáno, přihlásilo se něco kolem padesátky fanoušků,“ hlásil tiskový mluvčí Marek Jurák.

Také stoper Slovácka Stanislav Hofmann je na mimořádný zápas velmi natěšený.

1.FC Slovácko. Ilustrační foto.
Proměněné Slovácko přemohlo Dinamo Záhřeb

„Je to samozřejmě obrovský klub, evropský gigant. Hráče AS Řím podle jmen znám, ale na kempu zatím nemají největší hvězdy. I tak mají skvělý tým. Možná bude trošku náročnější cestování k zápasu, pojedeme něco kolem šesti stovek kilometrů,“ říká muž, který během letní přípravy musel řešit jednu nepříjemnou situaci.

„Měl jsem z prvního přáteláku hlubokou tržnou ránu na achilovce. Potřeboval jsem pár dnů odpočinku, aby se rána zacelila.“

Hofmann chválí podmínky na soustředění

Zdá se, že zranění Stanislava Hofmanna je definitivně pryč. V prvním přípravném zápase na soustředění proti chorvatskému Dinamu Záhřeb byl jedním z pětice hráčů, kteří odehráli celý, vítězný zápas (2:1).

„Duel jsme vnímali jako velmi těžký. To se také potvrdilo, ale zvládli jsme ho po všech stránkách,“ pochvaloval si stoper Slovácka.

Dvanáctý celek uplynulého ligového ročníku rozbil svůj stan na severu Slovinska v lázeňském městečku Moravské Toplice. Kvalitu tréninkových ploch a podmínky pro přípravu hlásí odchovanec mosteckého fotbalu značka ideál.

Josef Divíšek.
Josef Divíšek: Jsem na Slovácku nadšený, obrovsky mě překvapilo prostředí

„Hřiště jsou tady opravdu parádní v krásném prostředí. Od hotelu jsou vzdálena zhruba deset až patnáct minut autobusem. Záleží na formě šoféra,“ říká s úsměvem od 18. dubna šťastný otec, který ve volném čase sedí u počítače a hltá novinky z domova.

„Máme kluka Staníka, hrozně mi chybí, ale přítelkyně každý den posílá fotky a videa. Aspoň takhle ho vidím, ale už se těším, až budeme zase spolu,“ povídal na závěr.