Vzhledem k současné formě by však možná byli přijatelnějším protivníkem „sešívaní“, neboť klokani se po pěti odehraných kolech vyhřívají na druhém místě tabulky. Ani hráči Slovácka však nemusí jít do duelu se sklopenými hlavami. Po výsledkově špatném začátku totiž ze dvou posledních zápasů vydolovali čtyři body a další budou chtít připojit v hlavním městě.

BOHEMIANS 1905 – 1. FC SLOVÁCKO

Sobota 17.00

Bilance v lize: 4 zápasy – 2 výhry, remíza, 1 porážka, skóre 5:3.

Reprezentační přestávku hradišťský tým vyplnil postupem do dalšího kola Ondrášovka Cupu a remízou s reprezentačním výběrem České republiky do 21 let. Oba duely potvrdily stoupající formu modrobílých. „Favoritem ale určitě zůstává Bohemka, která na podzim navázala na své kvalitní výkony z předešlé sezony, nasbírala dvanáct bodů a je v tabulce druhá,“ přehazuje trenér Slovácka Miroslav Soukup tlak do tábora soupeře. To však vůbec neznamená, že by jeho tým jel do hlavního města odevzdat body. „Naše venkovní zápasy jsme zatím neodehráli vůbec špatně a uděláme všechno proto, abychom bodovali i na Bohemians, jako se nám to povedlo v Olomouci,“ plánuje hradišťský trenér.

O něco snazší úlohu možná budou mít obránci Slovácka, které svým typickým nepříjemným stylem nebude „obtěžovat“ Lukáš Hartig, jenž z Bohemky odešel na tři měsíce hostovat do Slovanu Bratislava. Pohodu zelenobílých by mohl částečně narušit i nezdar v Ondrášovka Cupu, kde jim vystavilo stopku druholigové Znojmo.

I proto trenér Pavel Medynský zůstává nohama pevně na zemi. „Našich výsledků v lize si vážíme, ale nijak je nepřeceňujeme. Pořád se díváme pouze na následující zápas a chceme z něj vytěžit maximum. Slovácko se po nepovedeném začátku soutěže zvedá, v posledních dvou kolech získalo čtyři body a potvrzuje svou kvalitu. Čeká nás náročný duel, ale věřím, že ho zvládneme a budeme moct oslavit další bodový zisk,“ nechal se na webových stránkách klubu slyšet kouč Bohemians.

Jeho protějšek nebude moct nasadit nejsilnější možnou sestavu, Slovácko totiž i nadále trápí marodka. „Očekával jsem, že po reprezentační pauze budeme mít většinu hráčů k dispozici, ale situace stále není úplně růžová. Trojice Fujerik, Volešák a Perůtka ještě není stoprocentně fit a do zápasu s Bohemians zřejmě nezasáhne,“ lituje Miroslav Soukup, který už naopak bude moci využít dalšího rekonvalescenta Vlastimila Daníčka. „Už trénuje naplno, je zcela v pořádku. Do tréninku už se už takřka bez omezení zapojuje i Martin Kuncl,“ prozradil kouč.

Slovácko má klokanům co vracet, v minulé sezoně totiž všechny body skončily v zelenobílé kapse. Obě porážky pořád leží v žaludku kapitánovi Slovácka Michalu Kordulovi. Ten je přitom svým způsobem specialistou na Bohemians. V posledních čtyřech zápasech se proti nim trefil hned dvakrát, což na svátečního střelce není vůbec špatná bilance.

„Poslední dva zápasy s nimi jsme nezvládli, a i když jsem v jarním zápase skóroval, tak to žádné body nepřineslo. Pokud nejsou branky spojené s vítězstvím, tak člověka ani netěší.,“ podotýká Kordula, který v sobotu očekává bojovné utkání. „S Bohemkou to není nikdy jednoduché. Oni hrají pořád stejný fotbal, který je o agresivitě a soubojích. Hrají tak dlouho a přináší jim to úspěchy, takže určitě to nebudou měnit. Musíme se na to dobře připravit, máme jim co vracet,“ dodává bojovně vůdce slovácké armády.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň – Pavelka, Kordula, Valenta, Hlúpik – Ondřejka, Došek.